ایران و ایتالیا قرارداد جدید پتروشیمی امضا کردند/ مشارکت ایتالیایی ها برای ساخت واحد اتو اکسیلات

مدیر عامل شرکت پتروشیمی مارون با اشاره به امضای قرارداد ساخت واحد جدید تولید اتو اکسیلات در شرکت پتروشیمی مارون با شرکت تکنی مونت و بالسترای ایتالیا، گفت: هدف از طراحی و ساخت این واحد جدید تولید سالانه حدود ۶۱ هزار تن اتو اکسیلات است.

به گزارش بورس آنلاین به نقل از اپیک، رحیم شریف موسوی مدیرعامل شرکت پتروشیمی مارون با اعلام اینکه خوراک واحد اتو اکسیلات از سوی واحد اتیلن اکساید تامین می شود که اخیرا قرارداد تامین دانش فنی و مهندسی اجرای این طرح پتروشیمی هم با شرکت شل انگلیس امضا شده، تصریح کرد: علاوه بر این واحد کامپاندینگ شرکت پتروشیمی مارون نیز تا پایان تابستان امسال با ظرفیت تولید ۶۰ هزار تن محصول در مدار بهره برداری قرار می گیرد.
 

شریف موسوی همچنین با اشاره به نصب یک کمپرسور جدید در در مسیر واحدهای ان.جی.ال ۷۰۰ و ۸۰۰ و افزایش هشت درصدی خوراک مورد نیاز "مارون"، افزود: نصب دومین کمپرسور هم در دستور کار قرار گرفته است.


وی با بیان اینکه یک برنامه میان مدت هم برای افزایش ظرفیت خوراک پتروشیمی مارون در اولویت اجرا قرار گرفته، تاکید کرد: با اخذ مجوز از هیات مدیره شرکت ملی نفت ایران عملیات ساخت واحد ان.جی.ال ۱۵۰۰ به پتروشیمی مارون واگذار شده که با ساخت و بهره برداری از این واحد در مجموع خوراک ورودی به پتروشیمی حدود ۱۷ درصد افزایش می یابد.

همچنین مدیر عامل شرکت پتروشیمی مارون از آغاز مذاکرات با شرکت ملی نفت ایران برای ساخت دو واحد ان.جی.ال ۱۸۰۰ و ۲۴۰۰ خبر داد  و تاکید کرد: احداث واحدهای ان.جی.ال علاوه بر تامین خوراک صنایع پتروشیمی از نظر زیست محیطی و اقتصادی هم دارای مزیت های متعددی برای صنعت نفت و پتروشیمی کشوراست.

در پایان شایان ذکر است، شریف موسوی اخیرا از امضای ۲ قرارداد جدید با شرکت شل انگلیس برای احداث یک واحد اتیلن اکساید و به روزرسانی واحد موجود اتیلن گلایکول پتروشیمی مارون خبر داده است.

کد خبر 389359

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =