توضیحات مدیر عامل یک شرکت بیمه ای پیرامون عملکرد دو دوره مالی

مدیر عامل شرکت بیمه میهن در خصوص تغییرات با اهمیت اطلاعات و صورت های مالی سال ۹۵ و نیز عملکرد سه ماهه نخست سال مالی ۹۶ نسبت به اولین بودجه توضیح داد.

بر اساس گزارش بورس آنلاین، بیمه میهن در دوره عملکرد سه ماهه نخست سال مالی منتهی به 29 اسفند ماه 96 از زیان برآوردی 224 ریالی مبلغ 46 ریال زیان محقق ساخته است.

در این شرایط علی موسی رضا مدیر عامل شرکت بیمه میهن توضیح داد که تغییرات اطلاعات عمدتا ناشی از کاهش حق بیمه صادره از مبلغ 2.000 میلیارد ریال به 1526 میلیارد ریال در راستای رعایت الزامات قانونی بیمه شخص ثالث سال 95 و نامه های بیمه مرکزی مبنی بر کاهش سهم نگهداری و تعداد نمایندگان شبکه فروش و کاهش پرتفوی شرکت اتفاق افتاده است. علاوه بر این، در راستای اجرای بخشنامه بیمه مرکزی مبنی بر تایید کفایت ذخائر فنی در رشته شخص ثالث همچنین افزایش خسارت ها از مبلغ 2.242 میلیارد ریال به 2.635 میلیارد ریال که عمدتا سنواتی بوده و در صورت های مالی سال 95 لحاظ شده، منجر به کاهش سود پیش بینی شده از مبلغ 40 ریال به زیان 425 ریالی در عملکرد واقعی پایان سال مذکور شده است.

در پایان شایان ذکر است، با توجه به عملکرد سه ماهه سال 96 شرکت و روند صدور حق بیمه و خسارت پرداختی پیش بینی مبلغ 224 ریال زیان به ازای هر سهم مورد تایید است.

کد خبر 389356

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =