جاری شدن نفت بهران در افزایش سرمایه ۵۰ درصدی

مدیرعامل نفت بهران با تشريح برنامه ها و سياست هاي این مجموعه در سال جاری از برنامه افزایش سرمایه ۵۰ درصدی از یک محل با تصمیم نهایی سهامدار عمده خبر داد.

اسعد عزیزی در نشست خبری سومین روز نمایشگاه بورس، بانک و بیمه با تشریح برنامه های سال جاری شرکت و شفاف سازی روند فعالیت مجموعه در سال گذشته، اظهار داشت: نفت بهران که تولیدکننده روغن های موتوری و صنعتی بوده، نیمی از سهم بازار کشور را در اختیار دارد به عبارت دیگر رهبری بازار را عهده دار است.

وی افزود: این شرکت با مطالعات گسترده پژوهشی توانسته در بیش از نیم قرن از فعالیت خود، محصولات شرکت های بین المللی موردنیاز داخل را فرموله کرده و داخلی سازی گسترده ای را انجام دهد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه شرکت نفت بهران 50 تاییدیه بین المللی سازندگان اصلی تجهیزات از شرکت های بین المللی از جمله مرسدس بنز، ولوو و ... را دریافت کرده، گفت: این مهم هم در بازار داخلی و هم صادراتی نقش موثری داشته و علاوه بر آن تاثیر بسزایی در توسعه فعالیت های شرکت به همراه داشته است.

عزیزی با تاکید بر اینکه دفاتر مهندسین فروش در استان های مختلف کشور فعال هستند، خاطرنشان کرد: خدمات مشاوره ای، آموزش و آزمایشگاهی به بخش صنعت ارائه می شود تا به این ترتیب بازار صنایع کشور را در اختیار بگیریم.

وی یکی از مهم ترین مسئولیت های اجتماعی شرکت را محیط زیست قلمداد کرده و گفت: سعی مان بر این بوده تا محصولات تولیدی شرکت با محیط زیست سازگار باشد.

عزیزی در اشاره  به وضعیت فروش صادراتی محصولات در سال گذشته و چشم انداز سال جاری اعلام داشت : سال 95 میزان فروش شرکت 65 میلیون دلار بود که در نظر داریم این میزان را در سال جاری به 80 میلیون دلار افزایش دهیم.

مدیرعامل شرکت نفت بهران سود خالص ثبت شده در سال مالی گذشته را مبلغ 340 میلیارد تومان برآورد کرده و گفت: این درحالی است که نسبت به سال قبل ازآن توسعه فروش و رشد سود خوبی را تجربه کردیم به طوری که رشد شرکت تندتر از بازار رخ داد و بیشترین سود را از بازار روانکارها کسب کردیم.

عزیزی به وجود 40 هزار مترمکعب مخازن برای صادرات محصولات اشاره کرد و گفت: با توجه به بازگشایی دفاتر شرکت های بین المللی از جمله بی.پی و شل در ایران رقابت خوبی در این بخش شکل گرفته است.

به گفته وی، بهران با در اختیار داشتن 9 جایگاه توزیع سوخت به یک برند در این حوزه تبدیل شده است.

عزیزی با اشاره به تنوع سبد محصولات شرکت بهران، گفت: خوشبختانه با رشد تولیدات در سال گذشته سبد محصولات مجموعه پاسخگوی نیازهای بازار در هر سطحی بود و امیدواریم در سال جاری به اهداف توسعه ظرفیت برنامه ریزی شده دست پیدا کنیم.

وی ادامه داد: به همین منظور افزایش تولید 50 هزار تن را در دستور کار مجموعه قرار گرفته که به دنبال نام گذاری سال جاری به نام «اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال» خواهد بود.

مدیرعامل شرکت نفت بهران سرمایه شرکت را نیروی انسانی دانست و خاطرنشان کرد: تغییر تکنولوژی خوبی در شرکت صورت گرفته و قرار است آخرین سطح تکنولوژی را در مجموعه پیاده کنیم. به طوری که مذاکره با سرمایه گذاران بین المللی برای گرفتن لیسانس و اخذ تکنولوژی نهایی شده است.

عزیزی همچنین در ادامه به ساخت پالایشگاه جدید اشاره کرد و گفت: با ساخت این پالایشگاه روغن مصرفی گروه پایه 1 و 2 تامین خواهد شد.وی در خصوص مراحل اجرایی این پروژه اظهار داشت : این پروژه 3 سال زمان می برد ، امید است به سرعت و با دریافت مجوزهای لازم و تخصیص خوراک از زمان اخذ قرارداد بتوانیم ظرف  این مدت پالایشگاه را نهایی کنیم.

عزیزی در بخش دیگر این نشست از برنامه افزایش سرمایه 50 درصدی شرکت نفت بهران از محل آورده نقدی سهامداران خبردادکه  با تصمیم نهایی سهامدار عمده اطلاع رسانی خواهد شد.

کد خبر 388762

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =