حذف ۷ شرکت سودده از سبد سهام عدالت قانونی نیست

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: ۷ پالایشگاه سودده از سهام عدالت خارج و به دولت بازگردانده و به جای آنها دو شرکت غیربورسی جایگزین شده اند که غیرقانونی است.

محمدرضا پورابراهیمی در جریان گفت و گوی ویژه خبری شبکه دوم سیما تاکید داشت: فقط 20 درصد 50 میلیون سهامدار عدالت بر اساس قانون باید تعیین تکلیف شوند. این افراد سهامدارانی هستند که 10 سال از سهامدار بودن آنان می گذرد اما نمی توانیم اکنون درباره بقیه سهامداران تصمیم بگیریم.

وی با بیان اینکه تعلق گرفتن سود یکسان به همه سهامداران منطقی نیست گفت: تعدادی از شرکت های مشمول طرح سهام عدالت در بورس قیمت گذاری شده اند اما برخی غیربورسی هستند. بر چه اساسی می خواهیم سود سهام شرکت هایی را که قیمت گذاری نشده اند بپردازیم.

پورابراهیمی با بیان اینکه سهام عدالت زمانی می تواند تعیین تکلیف کند که سهامدار قدرت تصمیم گیری درباره آن را داشته باشد افزود: با توجه به اینکه راهکارهای منطقی برای تعیین تکلیف سهام عدالت وجود دارد ارائه صورتحساب نباید در این زمان انجام می شد که شائبه سیاسی داشته باشد.

وی ادامه داد: سهام عدالت به دلیل پاسخگو نبودن مسئولان آن موجب بروز مشکلات اقتصادی بسیاری شده و تعیین تکلیف این سهام از مسائل سیاسی اولویت بیشتری دارد.باید به سهامداران برگه ای بدهیم که بتوانند ارزش سهام را منتقل کنند. اینکه اکنون صورتحساب بدهیم و بعد بگوییم بیایید سود سهام را بگیرید دغدغه مردم را درباره سهام عدالت رفع نمی کند.

کد خبر 388706

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =