اجرای نرخ سود  ۹.۵ درصدی تسهیلات مسکن از امروز

رئیس جمهور هفته گذشته خبر از کاهش دوباره نرخ سود تسهیلات مسکن به ۹.۵ درصد داد که از امروز اجرایی شد.

به گزارش سایت خبرآنلاین با در نظر گرفتن نرخ سود 9.5 درصد رقم اقساط تسهیلات 60 میلیونی به صورت پلکانی کاهشی حدود ۲۰۰ هزار تومان خواهد داشت. بدین ترتیب که اقساط تسهیلات ۶۰ میلیونی با دوره سپرده گذاری یک ساله و دوره بازپرداخت ۱۲ ساله از حدود  730 هزار تومان به حدود  571 هزار تومان کاهش خواهد داشت.

این در حالی است که اگر متقاضی دریافت تسهیلات ملک واجدشرایط دریافت این وام را در بافت فرسوده انتخاب و خریداری کند نرخ این سود از 9.5 به 8 درصد کاهش خواهد داشت که مبلغ هر قسط در تسهیلات 60 میلیون تومانی از 571 هزار تومان به حدود 512 هزار تومان تقلیل پیدا می کند.با اعلام خبر تک نرخی شدن سود تسهیلات مسکن برای خانه اولی ها، برخی از سپرده گذارانی که از سال گذشته اقدام به افتتاح حساب و گذراندن دوره انتظار یک ساله کرده بودند با مراجعه به شعب انصراف خود را از دریافت این تسهیلات اعلام کردند. آنها معتقد بودند با کاهش نرخ سود از ۱۴ درصد در سال گذشته به 9.5 درصد آنها متضرر شده و نمی توانند از نرخ 9.5 درصد سود برخوردار شوند.

این در حالی است که طبق گفته ایزدی مدیر روابط عمومی بانک مسکن این افراد در صورتیکه هنوز ملکی خریداری نکرده و قرارداد قطعی برای دریافت تسهیلات منعقد نکرده اند و تنها در مرحله سپرده گذاری هستند می توانند از روز شنبه ۱۳ شهریور از سود 9.5 درصد برخوردار شده و رقم اقساط آنها بر مبنای همین نرخ محاسبه خواهد شد.

کد خبر 388276

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =