رنو با یک شرکت خودرویی ایرانی مذاکره می کند

وال استریت ژورنال از قول مدیرعامل شرکت پارس خودرو اعلام کرده مذاکراتی با رنو برای خرید کمتر از نیمی از سهام در جریان است.

واال استریت ژورنال به نقل از یک مدیر شرکت بورسی پارس‌خودرو اعلام کرد رنو در حال مذاکره با این شرکت برای خرید بخشی از سهام آن است.

این موضوع درحالی طی ماه های گذشته میان سهامداران شنیده که این شرکت به رغم برخورداری از زیان انباشته سنگین ، طی هفته ها و ماه های گذشته دارای خریداران متعددی بود اما امروز دارای صف فروش 49 میلیون سهمی شده است.

به گزارش وال استریت ژورنال، ناصر آقامحمدی مدیرعامل شرکت پارس خودرو در این‌باره گفت: این گروه فرانسوی در حال مذاکره برای خرید کمتر از نیمی از سهام پارس خودرو هستند.

وی توضیح داد: رنو همچنین مذاکراتی برای خرید زیرساخت‌ها نظیر تاسیسات خودروسازی متعلق به شرکت مادر پارس خودرو یعنی گروه خودروسازی سایپا نیز در حال انجام است.

این درحالی است که سخنگوی رنو در پاریس از اظهارنظر در این مورد خودداری کرده است.

بر اساس این گزارش، این خودروساز فرانسوی تمایل دارد تا ساخت و فروش خودرو در ایران با همکاری ایران‌خودرو و پارس‌خودرو را از سر بگیرد و موقعیت چشمگیری در بازار ایران دست و پا کند.

به دنبال توافق هسته‌ای و چشم‌انداز احتمال برداشته شدن تحریم‌ها، شرکت‌های اروپایی که خودخواسته از بازار 80 میلیونی ایران دور ماندند، در تلاشند تا سهم بیشتری از این بازار کسب کنند و در این رابطه مقامات ارشد اروپایی روانه ایران شده‌اند.

پس از سفر وزیر اقتصاد آلمان بلافاصله پس از اعلام جمع‌بندی هسته‌ای، لوران فابیوس وزیر خارجه فرانسه و فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا سه شنبه و چهارشنبه این هفته به تهران خواهند آمد.فرانسه همواره در طول مذاکرات هسته‌ای ، یکی از سرسخت‌ترین مواضع را اتخاذ کرده بود.

پائولو جنتیلونی وزیر خارجه ایتالیا روزهای 4 و 5 اوت (13 و 14 مرداد) و هینز فیشر رئیس‌جمهور اتریش به همراه وزیر خارجه این کشور روزهای 7 تا 9 سپتامبر (16 تا 18 شهریور) برای دیدار با مقامات ایران به تهران سفر خواهند کرد.

 

منبع: بورس پرس

کد خبر 388086

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =