افزایش هزینه های تولید واردات را جایگزین تولید داخلی کرده است

مدیرعامل فولاد مبارکه آخرین وضعیت صنعت فولاد در ایران و دنیا را تحلیل کرد و آمارهایی از این شرکت بورسی داد.

بهرام سبحانی که در همایش بهره وری فولاد مبارکه سخنرانی می کرد ،گفت: افزایش قیمت عوامل تولید فولاد در داخل و کاهش آن در خارج از کشور، فضای رقابت با تولید کنندگان جهانی را سخت و نابرابر کرده است. طی سه دهه اخیر، بازار جهانی فولاد هر از گاهی تحت تاثیر عوامل بازار و نوسان قیمت مواد اولیه و انرژی دچار بحران شده که این امر بصورت سینوسی در حال تکرار است.

وی با بیان اینکه هر بار این توفان تعدادی از فولادسازان را دچار مشکلات جدی می کند، اظهار کرد: در شرایط فعلی نیز برخی شرکت ها رو به ورشکستگی و تعطیلی خواهند رفت. شرکت های تولید کننده ای که بتوانند تولید رقابتی و بهره وری بالا داشته باشند توانایی رقابت با شرکت های مقتدر را دارند.

سبحانی با مقایسه هزینه های تولید فولاد در سال های 90 تا 94 در فولادسازی های دنیا و ایران گفت: قیمت سنگ آهن در بازارهای جهانی از 168 دلار بر تن به 47 دلار در سال 94 رسیده است. درحالی که در ایران قیمت سنگ آهن در مدت مشابه از کیلویی 780 ریال (بدون در نظرگرفتن هزینه حمل ونقل) به دو هزار و 400 ریال رسیده است.

مدیرعامل فولاد مبارکه با بیان اینکه بیشتر هزینه های تولید فولاد به قیمت سنگ آهن و انرژی مربوط می شود، تصریح کرد: وقتی رقبای ما با کاهش قیمت مواد اولیه و انرژی و ما با افزایش این دو مؤلفه مواجه باشیم، شرایط رقابت بسیار نابرابر و سخت خواهد بود.قیمت جهانی نفت برای رقبا در سال 90 از 115 دلار در هر بشکه به 57 دلار در سال 94 رسیده است. ضمن اینکه قیمت سایر اقلام انرژی اعم از زغال سنگ، کک، برق و گاز در پشت مرزهای کشور، برای رقبای ما در پنج سال گذشته روند نزولی داشته است.

سبحانی ادامه داد: در این حال قیمت خرید برق در کشور از 375 ریال در سال 90 به 621 ریال در سال جاری رسیده و قیمت گاز نیز در همین مدت از 700 به یکهزار و 580 ریال افزایش یافته است.

وی ادامه داد: با اعمال تعرفه و کنترل ها تا حدی می توان این وضعیت را مدیریت کرد ولی با افت قیمت 40 درصدی با چنین ابزارهایی نمی توان مقاومت کرد. بنابراین در کشور ما افزایش هزینه های تمام شده مواد اولیه، انرژی و نیروی انسانی قابل قیاس با رقبای خارجی نیست. شرکت هایی می توانند به سلامت از این سونامی رهایی یابند که به نوعی هزینه های خود را مدیریت کنند.

این مقام مسئول با مقایسه واردات محصولات فولادی تخت در سالهای 92 و 93 گفت: در بخش ورق های نورد سرد با افزایش 144 درصدی واردات و در بخش ورقهای نورد گرم با وجود افزایش تولید در فولاد مبارکه همچنان با رشد 29 درصدی واردات مواجه بودیم. در بخش ورق گالوانیزه نیز با رشد 55 درصدی و در ورق رنگی نیز با 48 درصد رشد در واردات مواجه هستیم.

سبحانی افزود: بدلیل کاهش قیمت و وجود انگیزه های لازم برای واردات و همچنین افزایش هزینه های تولید داخلی، شرایطی فراهم شده است که تولید کنندگان داخلی نتوانند با ظرفیتهای موجود کار کنند و واردات جایگزین تولید داخل شده است.

به گفته وی شرکتهای داخلی نتوانسته اند از ظرفیت های کامل خود در جهت تولید بهره برداری کنند، بطوریکه فولاد مبارکه و سایر تولید کنندگان ورق در بخش محصولات گرم از هشت میلیون و 295 هزار تن ظرفیت قابل عرضه به بازار تنها توانسته اند با عرضه پنج میلیون و 919 تن به بازار فقط از 71 درصد ظرفیت های قابل عرضه به بازار استفاده کنند.

سبحانی ادامه داد: در بخش محصولات سرد نیز تنها با تولید دو میلیون و 488 هزار تن محصول، فقط از 49 درصد ظرفیت؛ در محصولات گالوانیزه با تولید یک میلیون و 641 هزار تن فقط از 45 درصد ظرفیت؛ در محصولات رنگی با تولید 705 هزار تن از 27 درصد ظرفیت و در محصولات قلع اندود با تولید 253 هزار تن از 54 درصد ظرفیت استفاده کرده ایم.

وی با بیان اینکه تا 100 درصد و بالاتر از آن، نیاز داخل کشور از طریق واردات تأمین شده است، اظهار کرد: این شرایط سبب شده که فقط از 60 درصد توان تولید استفاده شود و انباشت محصول و بلوکه شدن سرمایه برای فولاد مبارکه و سایر فولادسازیها بوجود آید.

 

منبع: بورس پرس

کد خبر 387838

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =