قیمت لبنیات افزایش نمی یابد

دبیر انجمن صنایع لبنی با بیان اینکه پیگیر افزایش ۵ درصدی قیمت لبنیات نیستیم، گفت: بازار کشش افزایش قیمت جدید را ندارد.

رضا باکری اظهار داشت: با توجه به قیمت‌های تمام شده محصولات لبنی، انجمن فرآورده‌های لبنی چندی پیش درخواست افزایش 5 درصدی قیمت‌ لبنیات را به ستاد تنظیم بازار و سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان ارسال کرد، اما با توجه به عدم کشش بازار پیگیر آن نشدیم و آنها نیز جوابی را برای ما ارسال نکردند.

وی با بیان اینکه علاوه بر 5 درصد مذکور، قیمت سوخت هم یک درصد بر قیمت تمام شده محصولات لبنی افزوده، ادامه داد: حتی اگر مصوبه‌ای مبنی بر افزایش قیمت صادر شود بازار کشش خرید ندارد و شرکت‌ها با زیان و زیر قیمت تمام شده محصولشان را عرضه می‌کنند. این درحالی است که قیمت تمام شده محصولات لبنی نسبت به سال گذشته 6 درصد افزایش یافته است.
باکری با بیان اینکه صنایع در آرزوی گشودن قفل‌های رکود برای رسیدن به رونق به سر می‌برند، گفت: یکی از علل عمده رکود در بازار لبنیات پایین بودن قدرت خرید مردم است. صنایع به طور متوسط شیر‌خام را با قیمت  1200 تا 1250 تومان از دامداران خریداری می‌کنند و توان خرید شیر خام با قیمت مصوب تیرماه سال گذشته یعنی 1440 تومان را ندارند.
دبیر انجمن صنایع لبنی با بیان اینکه قیمت شیر و محصولات لبنی در ماه مبارک رمضان امسال افزایش نمی‌یابد، گفت: شیر و پنیر از محصولات پر مصرف لبنی در ماه مبارک رمضان به شمار می‌روند.
باکری تصریح کرد: سازمان بازرسی و نظارت بازار را رصد می کند و هر واحدی که خارج از ضوابط و مجوزها اقدام به افزایش قیمت کرده باشد، متخلف شناخته شده و برخوردهای لازم با آنها صورت می‌گیرد.
 
منبع: خبرگزاری فارس
کد خبر 387771

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =