افزایش تولید خودرو در سال جاری

مدیرعامل گروه بهمن خبرداد: پیش بینی می شود امسال در مجموع درگروه بهمن تولیدات در مقایسه با سال گذشته ۲ برابر افزایش پیدا کند.

محمدرضا سروش، مدیر عامل گروه بهمن با اعلام این خبر درباره شرایط صنعت خودروسازی گفت: صنعت خودرو سال های سختی را پشت سر گذاشت، اما سال 93 سالی به نسبت خوب برای این صنعت از لحاظ حجم تولید و عملیات بود که انتظار می رود سال 94 در مقایسه با 93 سال بهتری نیز باشد.

وی افزود: صنعت خودرو، صنعت بزرگی است که از معادلات کلان اقتصادی به سرعت اثر می پذیرد بنابراین چنانچه فضای اقتصادی کشور به سمت مثبت حرکت کند، شرایط صنعت خودرو هم رو به بهبود می رود.

سروش درباره شرایط قیمت گذاری خودروهای داخل اظهار داشت: قیمت گذاری بر پایه نظامات حقوقی کشور تعریف می شود و هم اکنون در همان چارچوب به آن عمل می شود. البته بعضی خودروسازها با این شرایط قیمت گذاری دچار محدودیت هستند که با توجه به قیمت تمام شده و حواشی حاکم بر این صنعت طی سنوات گذاشته انتظار نگاه ویژه تری را دارند، اما گروه ما بر اساس نظام حقوقی عمل می کند و مطابق دستور العمل و  ضوابط تجاری قیمت گذاری را اعمال می کند.

مدیرعامل گروه بهمن با اشاره به چالش های صنعت خودرو گفت: اصلی ترین چالش صنایع بزرگی مانند صنعت خودرو به ارتباطات و تعاملات بین المللی آنها برمی گردد. این صنایع  طی همین تعاملات رشد و شکوفایی پیدا می کنند چون در شرایط محدودیت مانند تحریم عدم تعاملات بین المللی در چگونگی عملیات شرکت ها اثرگذار خواهد بود.

وی افزود: اعمال محدودیت ها در نهایت به بازار می رسد و مصرف کنندگان به حق نسبت به برخی مشکلات نقد و گلایه دارند. بنابراین چنانچه محدودیتهای ناشی از کسب و کار در کلان اقتصاد بهبود پیدا کند صنعت خودرو نیز از جهت شاخص های کمی و کیفی رو به بهبود خواهد رفت.

سروش در خصوص مبادلات ارزی خودروسازان گفت: تعاملات ارزی گروه بهمن با ژاپن و چین است و ارتباطات بانکی فعالی وجود دارد ولی شرکتهای دیگر که با شرکت های اروپایی در تعامل بودند همچنان محدودیت مبادلات ارزی دارند.  

 

منبع‌: پايگاه اطلاع رساني بازار سرمايه -سنا-

 
کد خبر 387678

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =