مالکیت قطعی بانک رفاه بر پتروشیمی امیرکبیر

بانک رفاه یک هفته بعد از خرید بلوک ۵۱.۷۱ درصدی پتروشیمی امیرکبیر ، با پرداخت حدود ۸۵۰ میلیارد تومان این معامله ۱.۷ هزارمیلیارد تومانی را قطعی کرد و آماده مدیریت این شرکت ۳۶۰ میلیارد تومانی شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در پی عرضه بلوک 51.71 درصدی پتروشیمی امیرکبیر در چهاشنبه گذشته که بعد از تمدید 10 دقیقه ای در فرابورس انجام شد، بانک رفاه اقدام به خرید این بلوک به همان قیمت پایه 950 تومانی هر سهم و به ارزش بیش از هزار و 756 میلیارد تومانی کرد.

براساس این گزارش، این بانک وابسته به تامین اجتماعی عصر دیروز هم با پرداخت 50 درصد وجه نقد و سایر اسناد و مدارک لازم، قطعیت معامله فوق را قطعی کرد  تا از این پس مدیریت پتروشیمی امیرکبیر ۳۶۰۰ میلیارد تومانی را عهده دار شود.

این بلوک مدیریتی معادل 1.86 میلیارد سهم و شامل 1.1 میلیارد سهم تاپیکو و باقی مربوط به تابان فردا بود که با توجه به قیمت تمام شده پایین ، حدود هزار میلیارد تومان سود از محل فروش حدود 31.9 درصد "شکبیر" برای تایپکو شناسایی و سود اعلامی محقق شد.

پتروشیمی امیرکبیر با سرمایه اسمی 360 میلیارد تومانی از مرداد 90 با قیمت 177 تومانی هر سهم وارد بازار پایه فرابورس شده و تا پیش از این شرکت های تاپیکو، نوید زرشیمی و تابان فردا با مالکیت 31.9 ، 20 و 15.8 درصدی ، سهامداران اصلی آن بشمار می روند. ساتا هم 3.08 درصد از سهام این شرکت را در اختیار دارد.

کد خبر 387604

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =