افزایش وام خودرو در دستور کار بانک‌ها

بانک مرکزی بر ابلاغ مصوبه اخیر مربوط به مبلغ تسهیلات خرد به شبکه بانکی از جمله وام خودرو و کالا تاکید کرد.

به گزارش ایسنا، به دنبال مصوبه هفته گذشته شورای پول و اعتبار در رابطه با تسهیلات خرد برخی از بانکها از اقدام برای پرداخت این تسهیلات به بهانه عدم دریافت شیوه نامه مربوط خودداری کردند این در حالی است که بانک مرکزی با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد که موضوع افزایش مبلغ تسهیلات خرد خرید (کالاهای بادوام، خودرو، جعاله و کارت اعتباری بر پایه عقد مرابحه) مصوب جلسه یک‌هزار و یکصد و نود و نهمین شورای پول و اعتبار در 15 اردیبهشت ماه سال جاری جهت اجرا به بانکها ابلاغ شده است.

بنابر مصوبه شورای پول و اعتبار وام خرید کالاها و خدمات ضروری از قبیل کالاهای مصرفی با دوام نو و دست اول از محل تولیدات داخلی و هزینه تحصیل، ودیعه مسکن و سایر نیازهای ضروری مشابه حداکثر تا مبلغ 8 میلیون تومان تصویب شد.

همچنین تسهیلات خرید خودرو سواری (تولید داخل) معادل 60 درصد بهای خودرو و حداکثر به میزان 15 میلیون تومان افزایش یافت.

تسهیلات خرید خودرو بابت جایگزینی خودروهای فرسوده شخصی از محل تولید داخلی معادل 80 درصد بهای خودرو و حداکثر به مبلغ 20 میلیون تومان مصوب شد.

بنابر اعلام بانک مرکزی شیوه نامه اعطای تسهیلات خودرو و کالاهای مصرفی بادوام و نحوه مصرف آن که با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت در دست تهیه است، متعاقبا به بانکها ارسال خواهد شد.

همچنین تسهیلات جعاله تعمیر مسکن حداکثر تا 10 میلیون تومان و تسهیلات کارت اعتباری بر پایه عقد مرابحه حداکثر تا مبلغ پنج میلیون تومان رسید.

کد خبر 387505

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =