برنامه های جدید مدیرعامل پژو برای تولید خودرو در ایران

یک نشریه آلمانی به نقل از مدیرعامل برند پژو نوشت: پژو سیتروئن سرگرم مذاکره برای همکاری با ایران خودرو در صورت برداشته شدن تحریم‌ها است.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، ماکسیم پیکات در مصاحبه با ماهنامه نشریه منیجر مگزین گفت: ما با شرکای ایرانی‌مان در مورد نحوه و زمان آغاز فعالیت هایمان مذاکرات هفتگی داریم.

پیکات ابراز امیدواری کرده ایران و قدرتهای غربی در مهلت تعیین شده در ژوئن به توافق جامع هسته‌ای دست پیدا کنند و پس از آن تحریم ها برداشته شوند.

پژو در میان مدت مایل است در ایران خودرو تولید کند و ما در فکر ایجاد یک جوینت ونچر با ایران خودرو هستیم که از تامین تا تولید و فروش قطعات خودرو را پوشش خواهد داد.

بر اساس گزارش رویترز، پیکات گفت: پژو که سابق بر این سالانه 400 هزار خودرو در ایران می‌فروخت، در ابتدای آغاز فعالیت خود مدلهای جدید را از اروپا به ایران صادر خواهد کرد تا تصویرش در این کشور را تحکیم کند.

به گفته تحلیلگران صنعت خودروی فرانسه، ایران بازار فوق العاده ای است که در آن 30 درصد درآمد خانواده‌ها صرف خودرو می‌شود و در حال حاضر میزان عرضه نسبت به تقاضا کافی نیست و خریداران برای تحویل خودرو چند ماه در انتظار می‌مانند. مزیت دیگر، علاقه ایرانی‌ها به برندهای فرانسوی است که موفق شده اند جایگاه خوبی در این کشور برای خود دست و پا کنند.

کد خبر 387453

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =