انتقاد از تداوم گرانی گوشت قرمز

عضو کمیسیون انرژی مجلس با برشمردن دلایل گرانی گوشت قرمز منجمله نرسیدن نهاده‌های دامی به دست دامداران و قاچاق دام، گفت:وزارت جهاد کشاورزی باید گوشت و حتی دام زنده را به موقع وارد کشور کند.

به گزارش صدای بورس، فریدون عباسی دوانی با انتقاد از ادامه افزایش قیمت برخی از اقلام خوراکی به ویژه گوشت قرمز، گفت: از آنجا که میان افزایش قیمت‌ها با حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی رابطه ای وجود دارد حذف این ارز و رساندن آن به قیمت ۲۳ هزار تومان و سپس ۲۸ هزار تومان در این مهم تاثیرگذار است.

از طرفی تحریم‌ها منجمله تحریم نفت و تحریم نظام بانکی نیز سبب شده نتوانیم ارز حاصل از فروش محصولات مختلف را به صورت نقد و بی‌واسطه دریافت کنیم، ضمن آنکه یک سری افراد سودجو در داخل که از هر فرصتی برای سود بیشتر استفاده کرده و این مهم نوسانات بازار را بیشتر می‌کند به ویژه آنکه این افراد در مراکز تصمیم‌گیری نیز گاها نفوذ کرده باشند.

نماینده مردم کازرون و کوهچنار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به دلایل افزایش قیمت گوشت، ادامه داد: عدم بارندگی، کمبود علوفه و نرسیدن نهادهای دامی به دست دامداران، سبب شد؛ دامداران احساس نگرانی کرده و دام‌های خود را پیش از موعد با قیمت پایین به فروش برسانند یا دام‌ها روانه کشتارگاه کنند، تا جایی که طی چند ماه گذشته حتی گوسفند زنده کیلوی ۳۷هزار تومان معامله شد به همین دلیل اکنون با افزایش دو برابری قیمت گوشت رو به هستیم.

وی یکی دیگر از دلایل گرانی گوشت قرمز را قاچاق دام عنوان کرد و افزود: مجموعه موارد فوق سبب گران شدن قیمت گوشت قرمز شده است، ضمن آنکه کمبود آن در بازار سبب بالا رفتن قیمت‌ شده است لذا وزارت جهاد کشاورزی باید گوشت و حتی دام زنده را به موقع وارد کشور کند، هرچند دستگاه‌های مربوطه با هم هماهنگ نیستند و این مسئله را باید عامل دیگری بر وضعیت موجود دانست.

مواد غذایی به نرخ مناسب تامین نشود، جامعه دچار سوءتغذیه خواهد شد

وی بر ضرورت ایجاد فرماندهی واحد میان وزارتخانه‌های مختلف و اطاعت و همراهی تمام وزارتخانه‌ها از وزارتخانه اصلی تاکید کرد و گفت: در این شرایط که کشور درگیر جنگ اقتصادی است توزیع یارانه مواد غذایی یا همان کوپن ضروری است چراکه باید حداقل مواد غذایی مردم را تامین کرد، در غیر این صورت جامعه دچار سوءتغذیه خواهد شد.

به گزارش بازار,عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی معتقد است در شرایطی که دولت در حفظ ارزش پول ملی مشکل دارد و نمی تواند حقوق‌ها را خیلی افزایش دهد باید از روش‌های دیگر مواد غذایی و حتی مسکن مورد نیاز مردم را تامین کند.

کد خبر 466155

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =