لحظه به لحظه با بازار سه شنبه ۸ آذر ۱۴۰۱

بازار دیروز بار دیگر به روند صعودی بازگشت و توانست بازدهی مثبتی را به سهامداران ارائه دهد. در ابتدا بازار شروع متعادلی داشت، اما به تدریج شاهد افزایش تقاضا در نمادهای شاخص‌ساز بودیم، به طوری که در نیمه اول خودرویی‌ها نبض بازار را به دست گرفتند. در نیمه دوم اما با افزایش عرضه‌ها در این گروه، این نمادهای پالایشی بودند که مورد اقبال قرار گرفتند. در نهایت، شاخص کل بورس کار خود را با یک افزایش ۰/۱۵ درصدی به پایان رساند و شاخص هم‌وزن نیز همچون روزهای قبل با ثبت عملکردی بهتر، بازدهی مثبت ۰/۲۵ درصدی را تجربه کرد. ارزش معاملات و میزان خالص مالکیت نیز با بهبود نسبت به روز قبل همراه بودند، به طوری که ارزش معاملات عدد ۳۶۰۰ میلیارد تومان را به ثبت رساند و خروج پول نیز با کاهش سرعت، تنها ۴۴ میلیارد تومان بود.

۱۲:۵۹⏰
خلاصه بازار امروز

بیش از ۶۰ درصد از نمادها مثبت
ارزش اولیه صفوف خرید و فروش به ترتیب ۲۶۰ و ۲۵۰ میلیارد تومان/ ارزش پایانی صفوف خرید و فروش ۳۶۰ و ۲۰۰ میلیارد تومان
سهم حقیقی ها از کل خریدها ۷۸,۶ درصد و از کل فروش ها ۸۰,۲ درصد
شاخص کل مثبت ۰,۴۲ درصد معادل ۵,۸۵۰ واحد، بیشترین تاثیر مثبت فملی، نوری، شبندر، اخابر، بوعلی و شپنا، عمده ترین اثر منفی کگل
شاخص هموزن مثبت ۰,۷۲ درصد معادل حدود ۳ هزار واحد
شاخص فرابورس مثبت ۴۶ واحد


۱۱:۴۸⏰
محصولات غذایی امروز هم با استقبال گرم حقیقی‌ها همراه شده، در این گروه غگل در قیمت ۴۸۳ تومان صف خرید ۴,۳ میلیونی را تجربه می‌کند. غدشت و غبهار با صف خرید همراهند و سایر نمادهای این گروه هم عمدتاً مثبت و رو به بالا دنبال می‌شوند.


۱۱:۲۷⏰
خریداران وبانک را تا ۱,۰۵۱ تومان ۳,۶ درصد مثبت افزایش دادند. قدرت خریدار در این نماد تقریباً دو برابر فروشنده است.


۱۱:۲۲⏰
سبزوا در این لحظات با صف خرید ۲۲ میلیونی دست و پنجه نرم می‌کند.


۱۱:۲۱⏰
هر چه جلوتر می‌رویم از شدت خروج پول خرد بازار کاسته می‌شود. اکنون ارزش معاملات خرد از ۲ همت عبور کرده و تراز پول خرد به منفی ۱۲ میلیارد تومان کاهش یافته است. مشارکت حقیقی‌ها در بخش خرید و فروش بازار هم در محدوده ۸۰ درصد تقریباً برابر است.


۱۱:۱۹⏰
حجم خوبی در نماد بوعلی معامله شده، تا این لحظه ۲۵ میلیون برگه سهم دادو ستد شده که بیش از ۲۴ برابر حجم میانگین ماهانه‌اش است و همچنان صف خرید ۱۰ میلیونی دارد.


۱۱:۰۳⏰
از حدود ۲۱۷ نمادی که در محدوده منفی قرار دارند، ۲۶ تای آنها متحمل صفوف فروش ۲۱۸ میلیارد تومانی هستند. بالغ بر ۱۵۲ میلیارد تومان از این صفوف فروش مربوط به وسالت است. بعد از آن رفاه با ۱۵,۱ میلیارد تومان، سفاسی با ۷,۵ میلیارد تومان، واحصا با ۶,۷ میلیارد تومان و قتربت با ۵,۳ میلیارد تومان سنگین‌ترین صف‌های فروش را به یدک می‌کشند.


۱۱:۰۲⏰
اکنون ۶۳ نماد دارای صف خرید هستند که جمع ارزش آنها به ۳۵۷ میلیارد تومان می‌رسد. اخابر با ۶۸,۷ میلیارد تومان، بوعلی با ۲۷,۴ میلیارد تومان، وسدید با ۲۷,۱ میلیارد تومان، ثاخت با ۲۳,۲ میلیارد تومان و کپشیر با ۲۲,۶ میلیارد تومان از بیشترین صفوف خرید برخوردارند.


۱۰:۵۹⏰
خریداران غگل، بهپاک و غدشت در گروه غذایی صف‌نشین هستند و نمادهای غپینو، غاذر و غشاذر با افت ۱ درصدی قیمت معامله می‌شوند.


۱۰:۲۹⏰
بیشترین حجم معاملات
خساپا ۵۶۹ میلیون سهم
خودرو ۱۸۶ میلیون سهم
شستا ۱۸۳ میلیون سهم
خگستر ۱۳۸ میلیون سهم
وساخت ۸۳ میلیون سهم


۱۰:۲۹⏰
اطلاعات بازار
شاخص کل ۱,۴۱۱,۳۵۳
۳۰۰۴ واحد مثبت
ارزش بازار ۵۲,۲۲۸,۲۴۰ میلیارد ریال
ارزش معاملات ۱۱,۹۲۰ میلیارد ریال
حجم معاملات ۲.۴۵۳ میلیارد سهم

نمادهای تأثیرگذار در شاخص
شبندر ۶۱۷ واحد مثبت
بوعلی ۴۳۴ واحد مثبت
فملی ۴۳۲ واحد مثبت
شپنا ۴۱۰ واحد مثت
اخابر ۲۲۶ واحد مثبت
شتران ۲۰۸ واحد مثبت
شستا ۱۷۶ واحد مثبت


۱۰:۲۰⏰
گروه انبوه‌سازی پرتقاضا و رو به بالا دنبال می‌شوند. نمادهای کرمان، ثمسکن، ثفارس، ثاخت، ثپردیس با صف خرید مواجه شده‌اند و در این میان ثاژن با فشار فروش همراه است.


۱۰:۱۵⏰
در گروه پتروشیمی نمادهای بوعلی، وپترو، شلعاب، ساینا با افزایش قیمت مورد اقبال خریداران قرار گرفته‌اند و در این گروه شلرد، شاراک، کازرو و شفن نزدیک به صفر تابلو در محدوده منفی معامله می‌شوند.


۱۰:۱۵⏰
فضای معاملات در پالایشی‌ها متعادل است. نمادهای شپنا، شتران، شراز، شاوان و شبندر با پیشروی قیمت و شنفت، شبهرن و شپاس با افت قیمت همراه هستند.


۱۰:۱۴⏰
بعد از گذشت یک ساعت از داد و ستدهای روز جاری، ارزش معاملات خرد هم از یک همت عبور کرد، تراز پول خرد تا اینجا منفی ۱۷ میلیارد تومان است. مشارکت حقیقی‌ها در بخش خرید ۸۳ درصد و در بخش فروش ۸۴ درصد بوده است.


۰۹:۳۸⏰
آسیاتک با رشد ۵ درصدی قیمت در چند قدمی صف خرید شدن است.


۰۹:۱۸⏰
گروه خودرو با افت قیمت آغاز به کار کرد. نمادهای خساپا، خگستر، خزامیا، خودرو و خاور مماس بر صفر تابلو با گرایش منفی معامله می‌شوند. خکاوه ، خبنیان و #خدیزل با رشد ۲ درصدی دادو ستد می‌شوند.


۰۹:۱۴⏰
در میان معاملات سرخ گروه رایانه نمادهای مفاخر با رشد ۷ درصدی و تاپکیش با رشد ۴ درصدی مورد توجه قرار گرفته‌اند.


۰۹:۱۲⏰
فولادی‌ها امروز متعادل منفی کار خود را آغاز کردند.


۰۸:۵۲⏰
وضعیت بازار در مرحله پیش گشایش

۵۳ صف خرید به ارزش ۱,۲ همت
صدرنشین‌ها: اخابر، کپشیر، خکاوه، وسدید و ولانا
۳۱ صف فروش به ارزش کمتر از ۲۷۰ میلیارد ریال
صدرنشین‌ها: وسالت، رفاه، واحصا، قتربت و بتک

کد خبر 463324

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =