افت ۱۷ درصدی معاملات اوراق بدهی در بورس

در هفته دوم مهرماه سهم معاملات اوراق بدهی از کل معاملات بازار سهام کاهش یافت.

به گزارش صدای بورس، بازار سرمایه در تمام روزهای هفته دوم مهرماه قرمزپوش بود و شاخص های بورس در این هفته کاملا نزولی بودند.

در هفته اخیر این مساله تاثیر قابل توجهی بر روی معاملات اوراق بدهی داشته است. به طور میانگین ارزش معاملات اوراق درآمد ثابت در بازار سهام ۳۸ هزار و ۸۸۰ میلیارد تومان بود که نسبت به هفته گذشته ریزش ۱۷ درصدی داشته است. در هفته دوم مهرماه ۸۸ درصد از ارزش معاملات کل بازار سهام به اوراق بدهی اختصاص داشت.

افت ۱۷ درصدی معاملات اوراق بدهی در بورس

به گزارش فارس,روز شنبه پنج هزار و۶۶۳ میلیارد تومان اوراق در بازار سرمایه فروخته شد که ۴۶ درصد از کل معاملات بود. روز یکشنبه سهم اوراق ۵۳ درصد بود. روز دوشنبه سهم اوراق به ۹۷ درصد رسید. بیشترین رقم معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه به روز دوشنبه اختصاص داشت که بیش از ۱۳۹ هزار میلیارد تومان بود.

روز سه‌ شنبه ارزش معاملات اوراق کاهش یافت و ۵۱ درصد از معاملات بازار ثانویه را شامل شد. در آخرین روز کاری هفته ارزش معاملات اوراق به پنج هزار و ۵۰۹ میلیارد تومان رسید.

افت ۱۷ درصدی معاملات اوراق بدهی در بورس

در هفته دوم مهرماه، شاهد کاهش ارزش کل معاملات در بازار سرمایه بوده ایم. میانگین روزانه ارزش کل معاملات ۴۳ هزار و ۸۷۴ میلیارد تومان بود که نسبت به هفته پیشین افت ۱۶ درصدی داشته است.

کد خبر 460415

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =