عمیق‌ترین رکود بورس در دو ماه اخیر به ثبت رسید

ارزش معاملات خرد سهام با کاهش ۱۸ درصدی نسبت به روز کاری قبل به رقم هزار و ۸۷۶ میلیارد تومان رسید که کمترین رقم در دو ماه اخیر است.

به گزارش صدای بورس,ارزش معاملات خرد سهام با کاهش ۱۸ درصدی نسبت به روز کاری قبل به رقم هزار و ۸۷۶ میلیارد تومان رسید که کمترین رقم در دو ماه اخیر است.

 در معاملات روز دوشنبه یازدهم مهر ماه، شاخص کل بورس پایتخت نسبت به روز کاری قبل ۳ هزار و ۳۱۱ واحد افت کرد و به رقم یک میلیون و ۳۱۸ هزار و ۷۱۳ واحد رسید. 

شاخص هم وزن بورس با ریزش ۹۹۸ واحدی در سطح ۳۸۱ هزار و ۱۱۳ واحدی ایستاد.همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) ۵۸ واحد پائین آمد و در سطح ۱۸ هزار و ۶۵ واحد قرار گرفت.  

نمادهای اثرگذار بر شاخص‌ها

به گزارش اقتصاد نیوز,امروز نمادهای «میدکو»، «بفجر» و «کچاد» بیشترین تأثیر را در افت شاخص کل بورس داشتند. در مقابل نمادهای «وغدیر»، «شپنا» و «ذوب» بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند. در فرابورس نیز نمادهای «بپاس»، «آریا» و «فغدیر» بیشترین تأثیر کاهشی را بر شاخص کل فرابورس داشتند و «فرابورس»، «شراز» و «بهپاک» بیشترین تأثیر افزایشی را بر شاخص داشتند.  در جدول پرتراکنش‌ترین نمادهای بورس دانا صدرنشین است و شستا و خگستر در رتبه‌های بعدی هستند. در فرابورس نیز نمادهای دی، فرابورس و کرمان پرتراکنش‌ترین نمادها هستند.  

ارزش معاملات بازار 

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم ۱۳۹ هزار و ۸۵۷ میلیارد تومان افزایش یافت. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه ۱۳۶ هزار و ۴۶۵ میلیارد تومان بود که ۹۸ درصد از ارزش کل معاملات بازار سرمایه را تشکیل می‌دهد. امروز ارزش معاملات خرد سهام با کاهش ۱۸ درصدی نسبت به روز کاری قبل به رقم هزار و ۸۷۶ میلیارد تومان رسید که کمترین رقم در دو ماه اخیر است. 

صف‌های بازار سهام

در معاملات دوشنبه ۳۷ نماد صف خرید داشتند و ۱۰۱ نماد با صف فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با رشد ۲۶ درصدی به ۱۰۷ میلیارد تومان رسید و مجموع ارزش صف‌های فروش ۲۰ درصد افزایش یافت و ۳۶۳ میلیارد تومان بود.در پایان معاملات امروز ارزش صف‌های فروش پایانی بازار ۱۲۰ میلیارد تومان بود و ارزش صف‌های خرید نیز در رقم ۲۱ میلیارد تومان ایستاد. در پایان معاملات نماد گدنا (شرکت تهیه و توزیع غذای دنا آفرین فدک) با صف‌ خرید ۷ میلیارد تومانی در صدر جدول تقاضای پایانی بازار قرار گرفت. پس از گدنا، نمادهای وتعاون (شرکت بیمه تعاون) و وگستر (شرکت گسترش سرمایه گذاری ایرانیان) بیشترین صف خرید را داشتند. بیشترین صف فروش بازار در پایان معاملات به نماد بفجر تعلق داشت که ارزش آن ۷۷ میلیارد تومان بود. پس از بفجر، نمادهای فمراد، حپترو، گکوثر و میدکو بیشترین صف فروش داشتند.

photo_2022-10-03_14-29-44

کد خبر 460275

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =