انتشار اولین اوراق بدهی یک شرکت سهامی خاص با استفاده از رتبه بندی اعتباری در بازار سرمایه

اولین اوراق بدهی منتشره از طریق رتبه اعتباری برای یک شرکت سهامی خاص فردا منتشر می شود

شرکت تامین سرمایه تمدن با مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار اولین اوراق بدهی یک شرکت سهامی خاص با استفاده از رتبه بندی اعتباری در بازار سرمایه کشور را فردا دوشنبه ۱۰مردادماه ۱۴۰۱ برای شرکت پدیده شیمی پایدار ( سهامی خاص ) کلید می زند.

به گزارش روابط عمومی به نقل از معاونت خدمات مالی شرکت تامین سرمایه تمدن ، شرکت پدیده شیمی پایدار (سهامی خاص) به عنوان بانی در نظر دارد مبلغ ۵هزار میلیارد ریال از منابع مالی مورد نیاز خود را در قالب اوراق اجاره و از طریق فروش بخشی از سهام شرکت پدیده شیمی قرن (سهامی عام) به شرکت واسط مالی آبان دوم (با مسئولیت محدود) و سپس اجاره به شرط تملیک آنها، تأمین نماید.

شایان ذکر است این اوراق، اولین اوراق بدهی منتشره از طریق رتبه اعتباری برای یک شرکت سهامی خاص است. در این روش از تامین مالی تضمین پرداخت اجاره بها و اصل این اوراق در سررسید از طریق توثیق پرتفویی از سهام شرکت پدیده شیمی قرن(سهامی عام) و گروه صنعتی پاکشو(سهامی عام) صورت می پذیرد که ارزش پرتفوی وثایق فوق الذکر به واسطه دارا بودن رتبه اعتباری A-، تعدیل شده است.

این اوراق ۵ ساله و با نرخ ۱۸ درصد و اجاره‌بهای آن هر سه ماه یک‌بار از طریق شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه پرداخت می‌گردد. صکوک اجاره مذکور از طریق شرکت کارگزاری بانک توسعه صادرات به عنوان عامل فروش و با استفاده از خدمات شرکت تأمین سرمایه تمدن به عنوان متعهد پذیره‌نویسی و بازارگردان توسط شرکت واسط مالی آبان دوم (با مسئولیت محدود) در فرابورس ایران منتشر می شود.

کد خبر 456583

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =