لحظه به لحظه با بازار سه شنبه ۷ تیر ۱۴۰۱

شاخص کل روز گذشته با رشد ۲ هزار و ۷۴۱ واحدی به ۱ میلیون و ۵۰۴ هزار و ۸۱ واحد رسید و شاخص هم وزن نیز با افت ۳۸۸ واحدی به ۴۱۷ هزار و ۲۹۵ واحد رسید. نمادهای «شپنا»، «نوری»، «حکشتی»، «بوعلی»، «شبندر» و «وتجارت» بیشترین تاثیر مثبت و معاملات نماد «پارس» بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل را داشتند. بازار سرمایه این روزها بهانه‌های خوبی برای جلوگیری از ریزش بیشتر و حتی صعود دارد. از سرگیری مذاکرات در قطر و افزایش امیدواری به دستیابی به توافق هسته‌ای در این دوره بازار سرمایه را تحت تاثیر قرار داده است و صنایع برجامی همچون گروه خودرویی، بانکی و حمل‌ونقل با افزایش تقاضای نسبی همراه شده‌اند. این موضوع می‌تواند دلیل خوبی برای بهبود معاملات در روزهای آتی باشد.از این رو پیش بینی می شود که معاملات امروز نیز در محدوده مثبت شاخص کل اتفاق بیفتد و صنایع نامبرده از تقاضای بیشتری برخوردار باشند اما باید منتظر ماند و دید که آیا این شاخص می‌تواند محدوده حمایتی از دست رفته خود را دوباره به دست آورد یا خیر.

۱۲:۳۳⏰

گزارش بازار

ارقام به میلیارد تومان

ارزش معاملات خرد: ۳۶۱۳

خروج نقدینگی (خرید حقوقی): ۲۹۰

ورود نقدینگی به صندوق های درآمد ثابت: ۷۵

صف خرید: ۷۸ نماد به ارزش ۲۷۹

صف فروش: ۴۳ نماد به ارزش ۹۸


۱۲:۳۰⏰

شاخص کل بورس امروز با صعود ۱۰ هزار و ۳۶۰ واحدی در پایان معاملات امروز به عدد یک میلیون و ۵۱۴ هزار واحد رسید.


۱۲:۱۰⏰

در حالی به دقایق پایانی معاملات نزدیک می‌شویم که با وجود آنکه معاملات متعادل و قابل قبولی را با رگه های مثبت شاهد بودیم، اما در این دقایق عرضه ها کمی در بازار جان گرفته اند و احتیاط همچنان در رفتارهای هر دو سمت خریداران و فروشندگان دیده می‌شود. به نظر می‌رسد با وجود آنکه بازارهای جهانی امروز شرایط خوب و قابل قبولی را تجربه کردند، اما معامله‌گران فعلا ترجیح می‌دهند خبرهای بیشتری از روند مذاکرات منتشر شود تا جسورانه تر دست به خرید سهم در صنایع مختلف ببرند. با این حال در شرایطی که در این دقایق شاخص کل با رشد ۱۰۴۰۰ واحدی و شاخص هم وزن با افزایش ۳۸۶۰ واحدی روبرو شده اند، ارزش معاملات خرد به سطح ۳۰۰۰ میلیارد تومان رسیده و کدهای حقیقی حدود ۲۲۰ میلیارد تومان پول از بازار خارج کرده اند.


۱۲:۰۵⏰

تعداد نماد مثبت : ۴۲۵

تعداد نماد منفی : ۲۲۶

تعداد صف خرید : ۷۳

تعداد صف فروش : ۴۸

شاخص کل : ۶۹. مثبت

شاخص هم وزن : ۹۳. مثبت


۱۱:۵۹⏰

در حالی که سهم خریداران حقیقی در خریدهای امروز نمادهای شاخص خودرویی بالا بود، اکنون از تب و تاب معاملات در این نمادها کاسته شده و خودرو، خساپا، خبهمن و خگستر در محدوده صفر تابلو نوسان کرده و نبض مثبت می‌زنند.


۱۱:۴۲⏰

جو احتیاط در بازار به دلیل از سرگیری مذاکرات احیای برجام محسوس است. هر چند حصول توقف و گشایش های سیاسی-اقتصادی و کاهش ریسک سیستماتیک سناریویی جذابتر برای بازار سهام خواهد بود اما رفع این ابهام کشدار فارغ از هر حصول هر نتیجه ای می تواند به روند بازار کمک شایانی نماید.


۱۱:۳۶⏰

گزارش بازار

ارقام به میلیارد تومان

ارزش معاملات خرد: ۲۵۲۹

خروج نقدینگی (خرید حقوقی): ۱۷۸

ورود نقدینگی به صندوق های درآمد ثابت: ۷۱

صف خرید: ۶۹ نماد به ارزش ۳۲۸

صف فروش: ۴۱ نماد به ارزش ۱۱۶۱۱:۳۲⏰

در شرایطی که شاهد متعادلتر شدن معاملات در بازار سرمایه هستیم، روند صعودی شاخص کل متوقف شده است. با این حال شاخص کل تا این لحظه با بیشترین تاثیرپذیری مثبت از نمادهای نوری، شپنا و شبندر حدود ۱۰۵۰۰ واحد پیشروی داشته است. این در حالی است که شاخص هم وزن با ثبت عملکردی به نسبت بهتر حدود ۳۹۰۰ واحد رشد کرده است. در این لحظه ارزش معاملات خرد از سطح ۲۴۰۰ میلیارد تومان گذشته و کدهای حقیقی بیش از ۱۵۰ میلیارد تومان از گردونه معاملات خارج کرده اند.


۱۱:۲۰⏰

تعداد نمادهای سبز و قرمز

۳۶۹ نمادسبز

۲۳۲ نماد قرمز


۱۱:۱۵⏰

صف خرید ۱۰۴ میلیونی نماد خودرویی خاور


۱۱:۰۴⏰

گزارش بازار

شاخص کل ۱,۵۱۴,۷۳۴

۱۰۶۶۸.۳۴ واحد مثبت

ارزش بازار ۵۹,۸۴۴,۹۲۹ میلیارد ریال

ارزش معاملات ۱۹,۸۵۲ میلیارد ریال

حجم معاملات ۳.۳۸۶ میلیارد سهم

نمادهای تاثیر گذار در شاخص

شپنا ۹۱۴ واحد مثبت

نوری ۹۰۶ واحد مثبت

شبندر ۷۱۴ واحد مثبت

شستا ۶۶۲ واحد مثبت

حکشتی ۵۸۹ واحد مثبت

شپدیس ۵۸۶ واحد مثبت

وبملت ۴۹۵ واحد مثبت


۱۰:۵۵⏰

در میانه بازار ارزش معاملات خرد به حدود ۲ همت رسیده است. حقیقی ها تا این لحظه ۱۰۰ میلیارد تومان پول از بازار خارج کردند. جمع ارزش صفوف خرید به حدود ۳۲۰ میلیارد تومان افزایش یافته که در صدر آن ها نمادهای وسالت، کسرا، تاتمس، حکشتی و حفاری قرار دارند.۱۰:۴۵⏰

ارزش معاملات خرد در این لحظه از بازار در حدود: ۱۸۸۲ میلیارد تومان


۱۰:۲۷⏰

معاملات روان نوری در مدار ۳.۶ درصد مثبت

حمایت ۱۰۰ درصدی حقیقی‌ها از معاملات این نماد


۱۰:۱۸⏰

مهم برای خصدرا

شرکت صنعتی دریایی ایران قرارداد ساخت دو فروند کشتی رورو کارگو با شرکت کشتیرانی خزر منعقد کرده و جهت ارائه جزییات و شناسایی اثر مالی آن منتظر ابلاغ رسمی قرارداد می باشد.


۱۰:۱۰⏰

امروز در بازار بورس تهران شاهد بهبود تقاضا و برتری خریداران به فروشندگان هستیم. به طوری که ۴۲۷ نماد در مدار مثبت دنبال می شوند و شاخص کل با رشد بیش از ۹ هزار واحدی همراه شده است.نمادهای وسالت و حکشتی بیشترین ارزش صف خرید را دارند و شپنا، نوری، شبندر و شستا بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص گذاشتند.


۱۰:۰۳⏰

گزارش بازار

شاخص کل ۱,۵۱۳,۸۵۷

۹۷۹۱.۴۷ واحد مثبت

ارزش بازار ۵۹,۸۰۱۵,۹۸۹ میلیارد ریال

ارزش معاملات ۱۱,۱۶۰ میلیارد ریال

حجم معاملات ۱.۹۹۵ میلیارد سهم

نمادهای تاثیر گذار در شاخص

شپنا ۱۰۵۸ واحد مثبت

نوری ۹۰۲ واحد مثبت

شبندر ۷۴۸ واحد مثبت

شستا ۶۶۲ واحد مثبت

حکشتی ۵۴۸ واحد مثبت

فولاد ۵۱۹ واحد مثبت

وبملت ۴۷۳ واحد مثبت۱۰:۰۲⏰

شستا در حالی بیشترین حجم معاملات را تا اینجای کار داشته است که با وحود حمایت ۵۱ درصدی حقوقی ها از معاملات این نماد، در مدار ۱.۷ درصد مثبت معاملات متعادلی را دنبال می‌کند


۹:۵۸⏰

بهتر شدن شرایط معاملات در بازارهای جهانی پس از ریزش های اخیر، انگیزه خریداران برای ورود به نمادهای کامودیتی محور و پالایشی را بالا برده و عمده نمادهای فلزی، شیمیایی و پالایشی معاملات پرتقاضایی را دنبال می‌کنند.


۹:۵۱⏰

۴۴۹ نماد مثبت

۱۴۲ نماد منفی

۴۹ نماد صف فروش

۵۵ نماد صف خرید

ارزش معاملات خرد ۹۹۲ میلیارد تومان

خروج پول حقیقی ۵۵ میلیارد تومان

شاخص کل ۸۹۸۶ واحد مثبت

شاخص هم وزن ۲۶۶۹ واحد مثبت


۹:۴۴⏰

شستا با قیمت ۹۵ تومان رشد بیش از ۲ درصدی داشته و حجم معامله بیش از ۱۲۰ میلیونی را پشت سر گذاشته است؛ خرید حقیقی ۴۶ درصد و حقوقی ۵۴ درصد۹:۳۶⏰

در کانه های فلزی روند بازار همسو با گروه های بزرگ متعادل و مثبت است و کدما امروز به صف خرید رسیده است.


۹:۳۲⏰

در نیم ساعت ابتدای بازار ارزش معاملات خرد به حدود ۷۰۰ میلیارد تومان رسیده و حقیقی ها تا این لحظه تنها ۳۰ میلیارد تومان نقدینگی از بازار خارج کردند. تعداد نمادهای مثبت بیش از سه و نیم برابر تعداد نمادهای منفی است. ۴۶۲ نماد مثبت در مقابل ۱۲۶ نماد منفی داد و ستد می شوند.


۹:۲۹⏰

فلزات اساسی نیز امروز معاملاتی کم حجم و مثبت را آغاز کرده اند و بزرگان گروه که زیاد مورد توجه نیستند امروز متعادل و مثبتند.


۹:۲۶⏰

سبزپوشی یکدست نمادهای گروه خودرو قطعات۹:۲۴⏰

پالایشی ها متعادل و مثبت آغاز کرده اند و مجددا با پیشتازی شپنا معاملاتی مثبت را تجربه میکنند.


۹:۱۹⏰

شاخص کل با افزایش بیش از هزار واحدی متاثر از حکشتی شپنا ،نوری ،وبملت ،خودرو ،خپارس آغاز به کار کرده است.


۹:۱۰⏰

تعداد نمادهای سبز و قرمز

۳۵۰ نماد سبز

۲۳۰ نماد قرمز


۹:۰۵⏰

روی خوش خریداران به گروه خودرو/ با توجه به شروع سبز معاملات در عموم نمادهای خودرویی، در این لحظه خودرو در مدار ۱.۶ درصد، خگستر در مدار ۲.۹ درصد، خساپا در مدار ۲.۶ درصد و خپارس در مدار ۳.۲ درصد داد و ستد می‌شوند


۸:۵۵⏰

صفوف فروش بازار مرتب شده بر حسب ارزش (میلیارد تومان)

جمع ارزش کلیه صفوف فروش بازار ۱۰۱ میلیارد تومان

انرژی۱،حبندر،آینده،وسدید،قاروم،واحصا،خلیبل،ولقمان،شلیا،تمحرکه


۸:۵۰⏰

صفوف خرید بازار مرتب شده بر حسب ارزش (میلیارد تومان)

جمع ارزش کلیه صفوف خرید بازار ۲۶۴ میلیارد تومان

وسالت،تاتمس،ساراب،فجوش،آبین،ثنور،تکنو،لسرما،غبهار،خفناور

خبر تکمیلی…

کد خبر 454427

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =