۲۷ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۸:۰۰
بورس سریلانکا ۵ روز تعطیل می‌شود

کمیسیون بورس و اوراق بهادار سریلانکا از تعطیلی ۵ روزه بورس کلمبو به دلیل شرایط اقتصادی کشور خبر داد.

صدای بورس- حبیب علیزاده؛ کمیسیون بورس و اوراق بهادار سریلانکا در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: هیئت مدیره بورس کلمبو به همراه سایر ذینفعان درخواست توقف موقتی فعالیت بازار سهام کلمبو را ارائه کرده است.

در این اطلاعیه آمده است: کمیسیون به دقت دلایل ارائه شده بورس کلمبو را مورد بررسی و توجه قرار داده و تاثیر شرایط کنونی کشور بر بازار سهام را ارزیابی کرده است.

به گزارش بیزنس تایمز، هیئتی از مقام‌های سریلانکا قرار است با سفر به واشنگتن، برای دریافت یک وام ۴ میلیارد دلاری با صندوق بین‌المللی پول و دیگر وام‌دهندگان بین‌المللی مذاکره کنند. این وام صرف کمک به واردات مواد غذایی و سوخت و بازپرداخت بدهی‌ها خواهد شد.

این روزها سریلانکا با ناآرامی‌های سیاسی روبه‌روست. شهروندان با تظاهرات خیابانی خواستار برکناری گوتابایا راجاپاکسا، رئیس جمهوری این کشور هستند. اقتصاد ۸۱ میلیارد دلاری سریلانکا قبل از آنکه بازپرداخت وام‌های خارجی را برای خرید مواد غذایی و واردات سوخت به تعلیق درآورد، برای سال ۲۰۲۲ با تعهدات پرداخت ۸.۶ میلیارد دلار مواجه بود.

در این راستا، کمیسیون بورس و اوراق بهادار سریلانکا اعلام کرد: با توجه به شرایط موجود، بهتر است با تعطیلی بورس کلمبو به سرمایه‌گذاران و دیگر مشارکت‌کنندگان بازار سهام این فرصت داده شود تا شرایط اقتصادی کشور را بهتر درک کنند و با اطلاعات کامل‌تری درباره سرمایه‌گذاری تصمیم‌گیری کنند.

بر پایه اطلاعیه کمیسیون بورس و اوراق بهادار سریلانکا، بورس کلمبو از ۱۸ آوریل (۲۹ فروردین) به مدت ۵ روز کاری تعطیل خواهد بود.

کد خبر 450299

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =