۲۴ فروردین ۱۴۰۱ - ۲۰:۵۳
معافیت‌های مالیاتی بازنگری شود

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور گفت: نهادهای تصمیم گیر به ویژه مجلس، معافیت‌های مالیاتی را بازنگری و با اصلاح و ساماندهی معافیت‌های مالیاتی به توسعه و عمران و آبادانی شهرها و روستاها کمک کنند.

به گزارش صدای بورس، منظور گفت: طبیعتا بازسازی تعداد زیادی ابنیه و ساختمان فرسوده در شهر و استان تهران توسط سازمان امور مالیاتی کشور مقرون به صرفه نبوده و یا اصولا توسط این سازمان قابل اجرا نیست و شهرداری تهران به دلیل برخورداری از تیم‌های حرفه‌ای عمرانی و تعامل با پیمانکاران بزرگ و با سابقه، می‌تواند در این زمینه به سازمان امور مالیاتی کمک‌های قابل ملاحظه‌ای کند.

به گفته او، یکی از مسایل و مشکلات اساسی سازمان امور مالیاتی کشور، نامناسب و فرسوده بودن بخش قابل توجهی از فضاهای کاری همکاران و عدم امکان ارائه خدمات موثر و رضایت بخش به شهروندان است. بازسازی یا معاوضه ساختمان‌های فرسوده ادارات مالیاتی شهر و استان تهران با ساختمان‌های مناسب در اختیار شهرداری می‌تواند نظام مالیاتی را در رفع این مشکل کمک کند.


بیشتر بخوانید: لطفا از گرفتن تصمیمات خلق‌الساعه پرهیز کنید


رئیس کل سازمان امور مالیاتی گفت: یکی از موضوعاتی که همواره مدنظر بوده و همکاری شهرداری‌ها در این زمینه می‌تواند کمک مهمی به ارتقای توان نظام مالیاتی کند، ورود جدی شهرداری‌ها به عرصه فرهنگ سازی مالیاتی است و طبیعتا تبیین آثار پرداخت مالیات در جامعه و بیان اینکه زیرساخت‌های مهم شهری و روستایی از جمله پل ها، جاده ها، مدارس، درمانگاه‌ها و ... از محل مالیات مردم ساخته می‌شود، تاثیر به سزایی بر افزایش مشارکت اجتماعی مردم در پرداخت مالیات دارد.

به گفته او، از آنجایی که براساس قانون درصدی از مالیات بر ارزش افزوده کالاها و خدمات به منابع مالی مجموعه شهرداری در جهت توسعه زیر ساخت‌ها و خدمات شهرداری‌ها به مردم اختصاص می‌یابد، همکاری و مساعدت مجموعه شهرداری در امر فرهنگ‌سازی و اطلاع رسانی درخصوص نحوه هزینه درآمدهای مالیاتی، علاوه بر تحقق اهداف و سیاست‌های کلان نظام در زمینه قطع وابستگی به درآمدهای نفتی و اتکای حداکثری بودجه به درآمدهای پایدار مالیاتی، بطور مستقیم نیز موجب افزایش دسترسی مجموعه شهرداری به منابع پایدار مالی حاصل از مالیات بر ارزش افزوده خواهد شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، شهردار تهران، ضمن استقبال از پیشنهادات مطرح شده و تاکید بر گسترش همکاری‌های مشترک جهت معرفی آثار و نتایج درآمدهای مالیاتی در عمران و آبادانی و توسعه خدمات شهری، گفت: طرح معاوضه ساختمان‌های فرسوده متعلق به سازمان امور مالیاتی با ساختمان‌های در اختیار شهرداری تهران، موضوع بسیار مهم و قابل انجام است و می‌توان این طرح را با ساز و کارهای مختلف مثل واگذاری یا تهاتر ساختمان‌ها به انجام رساند تا شرایط مساعدتری برای شهروندان عزیز فراهم شود.

کد خبر 450151

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =