۱۰ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۴
 « شگویا » بخریم؟

گزارش عملکرد و فعالیت نماد شگویا را در اسفندماه بخوانید.

به گزارش صدای بورس؛ شرکت پتروشیمی تندگویان با نماد (شگویا) در بازار دوم فرابورس قرار دارد.

پتروشیمی تندگویان در ۳ ماه نخست سال با فروش ۴۲.۳۵۷ میلیارد ریالی به سود خالص ۴۴۹ ریالی رسید. فروش ۳ ماه دوم با کاهش ۱۲ درصدی فروش به ۳۷.۲۴۰ میلیارد ریال و سود خالص به ۳۶۶ ریال رسید. در ۳ ماه سوم نیز شرکت با فروش ۴۲.۸۷۷ میلیارد ریال به سود خالص ۴۲۲ ریالی دست یافت. مجموع سود شرکت تا پایان دوره ۹ ماهه نیز ۱.۲۳۷ ریال بوده است که در مقایسه با سود مدت مشابه دوره قبل (۵۷۹ ریال) رشد ۱۱۳ درصدی داشته است. افزایش بهای تمام شده کالاهای تولید شده موجب کاهش ۱۶ درصدی حاشیه سود ناخالص پاییز شرکت نسبت به تابستان شده است.

پتروشیمی تندگویان در اسفند ماه موفق به ثبت رکورد فروش ۱۹.۱۹۳ میلیارد ریالی شده است. این رقم ۳۴ درصد بیشتر از میانگین درآمد فصل پاییز و همچنین ۱۹ درصد بالاتر از فروش بهمن ماه است. نرخ فروش گرید الیاف و گرید بطری نیز در ماه گذشته افزایشی بوده است. در جمع‌بندی موارد گفته شده و با توجه به فروش خوب ۳ ماه اخیر شرکت که ۱۲ درصد بیشتر از کل فروش ۳ ماهه پاییز است، انتظار می‌رود شگویا در کوارتر نهایی از سود بهتری در مقایسه با فصل پاییز برخوردار باشد.

 « شگویا » بخریم؟

منبع: کارگزاری بورس بیمه ایران

کد خبر 449228

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • ماهان IR ۰۱:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۱/۱۱
  1 0
  عالی
 • فرشاد IR ۰۰:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۱/۱۴
  0 0
  با سلام ،اگه سود خوبی توزیع می‌کنه در مجمع ،بنظرم برای کوتاه مدت که باهاش بریم مجمع خوبه،چون گپ ناشی از توزیع سود در مجمع رو زودتر از بقیه صنایع پر می‌کند.