افزایش ۱۳۱۶ واحدی شاخص / بیشترین تزریق پول در کدام گروه ها بود؟

شاخص کل بورس در پایان معاملات امروز ۷ آذرماه، با افزایش ۱۳۱۶ واحدی به کار خود پایان داد.

به گزارش صدای بورس، رشد هزار و ۳۱۶واحدی شاخص کل ( ۰.۱درصد) آن را در ارتفاع یک میلیون و ۳۶۸هزار واحدی قرار داد. شاخص‌ هم وزن نیز ۰.۵درصد افت کرد.
ارزش معاملات خرد بورس و فرابورس به سه هزار و ۸۰میلیارد تومان رسید. نمادهای پارس، شستا و وغدیر بیشترین تاثیر در رشد شاخص کل بورس را به عهده داشتند.‎


بیشتر بخوانید:


در بورس امروز حقوقی‌ها حدود ۲۹۰میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند. ارزش کل معاملات خرد سه هزار و ۱۵۰میلیارد تومان بود، اشخاص حقوقی ۲۱درصد یعنی ۶۷۰میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان ۹درصد از کل معاملات شد.

بیشترین تزریق پول حقوقی به بورس و فرابورس در سه گروه «محصولات شیمیایی»، «فلزات اساسی» و «بیمه‌ و صندوق ‌بازنشستگی» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های «رایانه و فعالیت‌های وابسته به آن» و «هتل و رستوران» به نفع حقیقی‌ها تمام شد.

سه نماد میدکو، بپاس و شستا لقب بیشترین افزایش سهام حقوقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقیقی‌ها نیز بیشتر به شفنح، پارس و شفن معطوف بود.

مالکیت حقوقی در ترکیب سهامداری هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه معادل ۱۷میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران حقیقی حق تقدم پتروشیمی فناوران با برتری ۱۵میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در ۲۹نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۱۰۳نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول ۱۲۰میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم ۳۴۰میلیارد تومان بود.

افزایش ۱۳۱۶ واحدی شاخص / بیشترین تزریق پول در کدام گروه ها بود؟

کد خبر 442180

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =