لحظه به لحظه با بازار ۷ آذر ۱۴۰۰

ریزش بورس تحت تاثیر عوامل مخالف ادامه‌دار شده است.

به گزارش صدای بورس، یکی از کارشناسان بازار سهام گفت: در حال حاضر قیمت‌ها در بازار سهام ارزنده است و احتمال خرید سهام ارزنده توسط حقوقی‌ها زیاد است. اما به طور کلی فعلا نوسان در بازار سهام ادامه‌دار خواهد بود.


۱۲:۳۰

رشد هزار و ۳۱۶واحدی شاخص کل ( ۰.۱درصد) آن را در ارتفاع یک میلیون و ۳۶۸هزار واحدی قرار داد. شاخص‌ هم وزن نیز ۰.۵درصد افت کرد.

ارزش معاملات خرد بورس و فرابورس به سه هزار و ۸۰میلیارد تومان رسید. نمادهای پارس، شستا و وغدیر بیشترین تاثیر در رشد شاخص کل بورس را به عهده داشتند.‎

در بورس امروز حقوقی‌ها حدود ۲۹۰میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند. ارزش کل معاملات خرد سه هزار و ۱۵۰میلیارد تومان بود، اشخاص حقوقی ۲۱درصد یعنی ۶۷۰میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان ۹درصد از کل معاملات شد.

بیشترین تزریق پول حقوقی به بورس و فرابورس در سه گروه «محصولات شیمیایی»، «فلزات اساسی» و «بیمه‌ و صندوق ‌بازنشستگی» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های «رایانه و فعالیت‌های وابسته به آن» و «هتل و رستوران» به نفع حقیقی‌ها تمام شد.

سه نماد میدکو، بپاس و شستا لقب بیشترین افزایش سهام حقوقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقیقی‌ها نیز بیشتر به شفنح، پارس و شفن معطوف بود.

مالکیت حقوقی در ترکیب سهامداری هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه معادل ۱۷میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران حقیقی حق تقدم پتروشیمی فناوران با برتری ۱۵میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در ۲۹نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۱۰۳نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول ۱۲۰میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم ۳۴۰میلیارد تومان بود.


۱۲:۱۵

در میان افت قیمت لاستیک و پلاستیکی ها #پسهند مثبت و متعادل و #پلاست تک نماد پر تقاضای گروه است.


۱۱:۴۰

هتل داری ها با گرایش مثبت داد و ستد می شوند. در این میان #گشان و #گپارس نماد های پر عرضه گروه اند.#سمگا نیز تک نماد پر تقاضای گروه است.


۱۱:۲۰

انبوه سازی ها نیز با گرایش منفی نوسان قیمت را تجربه می کنند. در این میان #ثشاهد، #کرمان، #ثاخت، #ثتران و #ثعمرا مثبت و متعادل داد و ستد می شوند. #ثنام نیز تک نماد پر تقاضای گروه است.


۱۱:۰۳

فشار فروش در رایانه ای ها محسوس است. در این میان #توسن و #رتاپ مثبت و متعادل داد و ستد می شوند.


۱۰:۵۵

شیمیایی ها نیز معاملاتی با گرایش مثبت و متعادل تجربه می کنند.#شفن، #نوری، #شاراک، #جم_پیلن، #آریا، #فارس، #تاپیکو، #زاگرس، #شصدف، #شپدیس، #شکلر و #شغدیر مثبت و متعادل معامله می شوند.#پارس و #شتوکا نیز نماد های مورد توجه گروه اند.#پترول، #شلرد، #شگویا، #کلر، #کرماشا، #شیران، #بوعلی و #شفارس با گرایش منفی و متعادل داد و ستد می شوند.


۱۰:۱۰

اطلاعات بازار :

شاخص کل ۱,۳۶۸,۵۶۳     

۲۴۲۴.۵۵ واحد مثبت

ارزش بازار ۵۴,۷۳۱,۴۱۳ میلیارد ریال

ارزش معاملات ۱۲,۲۹۵ میلیارد ریال

حجم معاملات ۱.۵۲۲ میلیارد سهم

نمادهای تاثیر گذار در شاخص:

پارس ۱۳۰۶ واحد مثبت

شستا ۷۳۳ واحد مثبت

فولاد ۴۱۲ واحد مثبت

شفن ۳۱۲ واحد مثبت

کگل ۱۶۴ واحد مثبت

انرژی ۱۵۳ واحد مثبت

میدکو ۱۴۰ واحد منفی

بیشترین حجم معاملات :

وبملت ۹۷ میلیون سهم

خمحور ۷۹ میلیون سهم

فاذر ۵۸ میلیون سهم

خگستر ۵۸ میلیون سهم

کرمان ۵۶ میلیون سهم


۹:۴۸

فلزات اساسی نیز در غیاب #فملی همسو با دیگر گروه ها با گرایش منفی نوسان قیمت را تجربه می کنند.#فجهان، #فخوز، #وسدید، #فوکا، #فسبزوار، #فاسمین، #فروس، #فروی، #فجر، #فلوله، #فرآور و #هرمز با تعادل میان خریداران و فروشندگان در مدار منفی داد و ستد می شوند.#فولاد، #ذوب، #کویر، #فسپا، #فپنتا، #فنورد و #فنوال نیز مثبت و متعادل داد و ستد می شوند.#فنفت تک نماد مورد توجه گروه است.


۹:۳۰

خودرویی ها نیز در غیاب #خودرو و #خساپا همچنان با برتری فروشندگان افت قیمت را تجربه می کنند.#خنصیر، #ختور، #خزر، #خکمک، #خرینگ و #خلنت با گرایش منفی،معادل اند.#خگستر، #خبهمن، #خزامیا، #ختوقا، #خکار، #خاذین و #خمهر مثبت و متعادل داد و ستد می شوند.#خمحرکه و #خبنیان نیز نماد های مورد توجه گروه اند.


۹:۰۷

افزایش عرضه‌ها در بازار امروز نیز ادامه دارد؛ #شستا #فولاد #شبندر #فارس در صدر منفی‌سازان قرار دارند اما شاخص کل به مدد معاملات #پارس در دامنه مثبت کار خود را آغاز کرده که به نظر نمی‌رسد دوام چندانی داشته باشد. 


۸:۴۶

🔹برترین‌های تقاضای #بورس

#پارس

#خمحور

#لابسا

🔹بیشترین عرضه بورس

#وسخوز

#وسرضوی

#وسخراج

🔹برترین‌های تقاضای #فرابورس

#شتوکا

#سپیدما

#سدبیر

🔹بیشترین عرضه فرابورس

#وهور

#زکشت

#غصینو


کد خبر 442149

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =