افزایش ۳۴۰۰ واحدی شاخص / حقوقی‌ها ۹۰میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند

شاخص کل بورس در پایان معاملات امروز ۳۰ آبان‌ماه، با افزایش ۳۴۰۰ واحدی به کار خود پایان داد.

به گزارش صدای بورس، رشد سه هزار و ۴۷۹واحدی شاخص کل ( ۰.۲۵درصد) آن را در ارتفاع یک میلیون و ۳۸۶هزار واحدی قرار داد.

شاخص‌ هم وزن نیز ۰.۰۵درصد افت کرد.
ارزش معاملات خرد بورس و فرابورس به سه هزار و ۹۰۰میلیارد تومان رسید. نمادهای فولاد، تاپیکو و شستا بیشترین تاثیر در رشد شاخص کل بورس را به عهده داشتند.‎


بیشتر بخوانید:


در بورس امروز حقوقی‌ها حدود ۹۰میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند. ارزش کل معاملات خرد سه هزار و ۹۹۰میلیارد تومان بود، اشخاص حقوقی ۱۹درصد یعنی ۷۷۰میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان دو درصد از کل معاملات شد.

بیشترین تزریق پول حقوقی به بورس و فرابورس در سه گروه «بیمه‌ و صندوق ‌بازنشستگی»، «فلزات اساسی» و «سرمایه‌گذاری‌ها» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های «خودرو و ساخت قطعات» و «ساخت محصولات فلزی» به نفع حقیقی‌ها تمام شد.

سه نماد اتکای، میدکو و آریان لقب بیشترین افزایش سهام حقوقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقیقی‌ها نیز بیشتر به خبهمن، تاپیکو و فاراک معطوف بود.

مالکیت حقوقی در ترکیب سهامداری شرکت بیمه اتکایی ایرانیان معادل ۱۳میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران حقیقی گروه بهمن با برتری ۲۷میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در ۳۷نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۸۷نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول ۲۱۰میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم ۲۷۰میلیارد تومان بود.

افزایش ۳۴۰۰ واحدی شاخص / حقوقی‌ها ۹۰میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند

کد خبر 441807

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =