«فولاد بوتیای ایرانیان» افزایش ظرفیت تولید داد

روز سه شنبه ۱۸ آبانماه ۱۴۰۰ بهره برداری از پروژه فولاد سازی شرکت فولاد بوتیای ایرانیان از شرکت‌های زیر مجموعه هلدینگ میدکو آغاز شد.

سه شنبه ۱۸ آبان بهره برداری از پروژه فولاد سازی شرکت فولاد بوتیای ایرانیان از شرکتهای زیر مجموعه هلدینگ میدکو در ارتباط تصویری با قاسمی مدیرعامل بانک پاسارگاد و رییس هیأت مدیره میدکو، پورمند مدیر عامل میدکو، خسروی راد مدیر عامل شرکت فولاد بوتیای ایرانیان، جمعی از مدیران و دیگر عوامل و دست اندرکاران پروژه آغاز شد.

قاسمی که از طریق ارتباط تصویری در این مراسم سخنرانی کردند به نقش بسزای این مجموعه در اقتصاد ملی اشاره و در ادامه گفت: خدا را شاکرم که توفیق به ثمر رساندن یک مجموعه بسیار ارزشمند در اقتصاد ملی را به ما عنایت کرد، این توفیق بزرگ را به ملت شریف ایران، به مقام معظم رهبری که همگی برای طول عمر با عزت ایشان دعا میکنیم تبریک ویژه عرض می‌نمایم، همچنین به محضر حضرت آقا امام زمان (عج) که صاحب ملک تمام دنیای توحیدی هستند عرض سلام و ادب و احترام دارم و این توفیق را به ایشان نیز تبریک و تهنیت عرض میکنم، در ادامه ایشان از حمایتها و پشتیبانی های بانک مرکزی و صندوق توسعه ملی قدردانی کرد.

مدیر عامل بانک پاسارگاد در پایان گفت: امروز جشن بزرگی برای صنعت کشور است ، این کار را که انصافا یک شاهکار صنعتی است و در طول کمتر از ۳ سال به این مرحله رسیده است را باید جشن گرفت، این پروژه را که به نام نامی حضرت رسول اکرم(ص) مزین است را با ذکر صلوات بر ایشان و خاندان مطهرشان آغاز می‌کنیم.


بیشتر بخوانید:

افزایش سرمایه به روش عرضه سهام به قیمت بازار


همچنین پورمند مدیرعامل شرکت میدکو طی سخنانی در این مراسم گفت: بنده به عنوان کوچکترین عضو معدنچیان در کشور برخود لازم میدانم که از حمایت های همه جانبه بانک پاسارگاد و صندوق توسعه ملی به جهت حمایت های مالی، تشکر و قدردانی نمایم.

در ابتدای این مراسم نیز خسروی راد مدیر عامل شرکت فولاد بوتیا گزارشی از روند اجرای پروژه ارائه کرده و گفت: در سال ۱۳۹۲ اقدامات اولیه در خصوص طراحی و ساخت پروژه فولاد بوتیا همزمان با گندله سازی انجام شد، در سال ۹۴ و ۹۷ با قراردادهایی توفیق عملیات میدانی پیدا کردیم، در سال ۹۸ با حمایت صندوق توسعه ملی پروژه فولاد بوتیا جان تازه ای گرفت و امروز ۲۸ ام آبان ماه تولید تجاری فولاد بوتیا را خواهیم داشت.

خسروی راد در ادامه گفت: فولاد بوتیا ۵ پروژه کلان دارد: پروژه گندله سازی بوتیا که از سال ۹۶ در مدار تولید قرار گرفته، پروژه فولاد که امروز شاهد بهره برداری آن هستیم.

کارخانه فولاد سازی بوتیای ایرانیان با ظرفیت تولید سالیانه ۱/۵ میلیون تن شمش فولادی دومین واحد به بهره برداری رسیده، بعد از کارخانه گندله سازی ۲/۵ میلیون تنی این مجتمع می باشد و هم اکنون دو پروژه نیروگاه سیکل ترکیبی به ظرفیت ۴۵۰ مگا وات و کارخانه احیا مستقیم به ظرفیت ۲ میلیون تن در سال در حال تکمیل می باشند.

کارخانه فولاد سازی بوتیای ایرانیان قابلیت تولید انواع بیلت، بلوم، بیم بلنک و راند را دارا می باشد. با شروع به کار این واحد، ظرفیت تولید شمش فولاد در هلدینگ مادر تخصصی توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو) به ۴/۲ میلیون تن در سال رسید.

به گزارش شرکت توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه، لازم به توضیح است با راه اندازی این پروژه ظرفیت تولید فولاد در این هلدینگ به ۴/۲ میلیون تن در سال رسید، همچنین قابل ذکر است پیش از این پروژه، کارخانه های فولاد زرند ایرانیان و فولاد سیرجان ایرانیان به مدار تولید وارد شده بودند، در حال حاضر این شرکت با ۸ میلیون تن کنسانتره ، ۷/۵ میلیون تن گندله، ۱ میلیون تن آهن اسفنجی تولید می‌کند.

«فولاد بوتیای ایرانیان» افزایش ظرفیت تولید داد

«فولاد بوتیای ایرانیان» افزایش ظرفیت تولید داد

«فولاد بوتیای ایرانیان» افزایش ظرفیت تولید داد

«فولاد بوتیای ایرانیان» افزایش ظرفیت تولید داد

«فولاد بوتیای ایرانیان» افزایش ظرفیت تولید داد

کد خبر 441181

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =