اعتراض مجلس به آش شور انتصابات فامیلی

استارت انتقادات از دولت رئیسی در پارلمان زده شده است، از یک سو عملکرد اقتصادی دولت زیر تیغ رفته و از سوی دیگر انتصابات فامیلی کار دست رئیس جمهور داده است.

به گزارش صدای بورس، آش انتصابات فامیلی در دولت رئیسی آنقدر شور شده است که از نقد در فضای سیاسی و رسانه ای به اعتراض در بین افکارعمومی و فضای مجازی رسیده است.

آیا سردی در روابط دولت و مجلس نفوذ خواهد کرد؟ صدای اعتراضات به دولت بلند شده است، آنهم نه در اردوگاه اصلاح طلبان یا از سوی چهره های اصلاح طلب، اعتراض از سنگر مجلس و از سوی نمایندگانی بلند شده است که خود جزو حامیان رئیس دولت سیزدهم هستند. آیا روزهای خوش دولت و مجلس رو به پایان است؟

انتصابات فامیلی کار دست دولت رئیسی داد

روز گذشته ایزدخواه نماینده تهران در صف منتقدان انتصابات فامیلی در دولت قرار گرفت، او خطاب به رئیس جمهور گفت؛«این استدلال که گاهی شنیده می‌شود که مدیری را از اقوام و خویشان منصوب می‌کنند و می‌گویند به دلیل اعتماد است، از اساس غلط است. اینجا دو سوال مطرح می‌شود اولا مگر شما چند قوم و خویش مطمئن (قابل اطمینان) دارید که بتوانید همه جای نظام را پر کنید و دوم اینکه از کجا معلوم قوم و خویش شما مطمئن است و نزدیکان یک مدیر دیگر مطمئن نیستند؟ اینجا بحث قوم و خویشی یک مبنای بسیار غلطی است و اگر هم کسی در گذشته این مبنا را گذاشته غلط بوده و نباید ادامه پیدا کند.

ایزدخواه به لزوم برخورد توسط رئیس‌جمهور با این موضوعات تاکید کرده و گفته است؛«انتظار ما این است که شخص رئیس‌جمهور با این نوع تفکر و استدلال مقابله مستقیم و واضح داشته باشند. دلیل نمی‌شود ما اقوام و خویشان را بیاوریم و بگوییم به دلیل اعتمادی است که به آن‌ها داریم. این غلط است و قحط‌الرجال نیست، کشور باید براساس قانون اداره شود نه رابطه شخصی.»

بالا گرفتن برخی شائبه ها درباره نفوذ برخی چهره ها در انتصابات دولت رئیسی هم به سرعت با نقد روبرو شده است، آنچنان که احمدی بیغش نماینده نزدیک به طیف احمدی نژاد در مجلس رسما از «پدیده مقدادیسم» در دولت رئیسی حرف زده که کنایه به خبرها درباره نقش مقداد نیلی در انتصابات دولت زده است او حتی این پدیده را با پدیده آشناییسم و نقش حسام الدین آشنا در دولت روحانی مقایسه کرده است.

بیغش البته به اشتباهات کلامی رئیس جمهور هم نقدی زده و گفته است«وجود ضعف شدید در ادبیات گفتمانی شما در عرصه‌های مختلف قابل توجیه نبوده و دستاویز قرارگرفتن این ادبیات در شبکه‌های متعدد اجتماعی و رسانه‌های داخلی و خارجی، زیبنده کشور نیست. مگر در کشور قحط‌الرجال علمی و سیاسی داریم که چهار نفر از استادان دانشگاهی کشور پیدا نمی‌شوند چند خط بنویسند و به شما بدهند تا این‌قدر شاهد گفتمان ضعیف و بحث‌برانگیز غیرعلمی و غیراستنادی نباشیم؟»


بیشتر بخوانید:

افزایش سرمایه به روش عرضه سهام به قیمت بازار


تغییر فاز از حمایت گری به سمت مطالبه گری

استارت انتقادات از دولت زده شده است، گرچه با نگاه منصفانه سه ماه فرصت مناسب و کافی برای ارزیابی عملکرد دولت نیست و در شرایطی که اقتصاد کشور درگیر تحریم و مشکلات ناشی از عدم تصویب FATF و ....است نمی توان انتظار معجزه از دولت داشت اما به نظر می رسد وعده های انتخاباتی رئیسی از یک سو و وعده های بزرگ اقتصادی که طی چندماه اخیر از سوی دولتمردان داده شده است افکارعمومی را هیجان زده منتظر یک تحول بزرگ اقتصادی و معیشتی کرده است و محقق نشدن این اتفاق نه فقط دولت که نمایندگان حامی دولت را هم در مقابل افکار عمومی قرار می دهد.

از سوی دیگر آش انتصابات فامیلی در دولت آنقدر شور شده است که از نقد در فضای سیاسی و رسانه ای به اعتراض در بین افکارعمومی و فضای مجازی رسیده است.

به گزارش دنیای اقتصاد، شاید از همین روست که این روزها برخی نمایندگان بنایشان را بر نقد زودهنگام گذاشته اند تا شاید اینگونه این پالس را به مردم حوزه انتخابیه خود بدهند که در فاز مطالبه گری از دولت هستند نه فقط همراهی و حمایت صرف.

کد خبر 441159

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • IR ۱۶:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۸
    0 0
    قابل توجه رسانه ها خبرنگاران و مسئولان سه قوه اینها خواسته های سهامداران و معترضان به وضع بورس هست: الف- چرا در مجلس و دستگاه قضایی و دولت کسی نیست پیگیر اعتراضات و خواسته های بحق میلیونها سهامدار باشد؟بفرمایند چه کاری تو این یکسال اخیر برای سهامداران معترض انجام دادند؟کدام خواسته زیر را پیگیری کرده اند؟خواسته شما از مسئولان بی اراده و بی برنامه چیست؟لطفا اینها را از مسئولان سه قوه بازخواست کنید. ب - سجام را یکساله درست کردن که سود سهامداران در مجمع سالیانه را از آنجا واریز کنند اما 400 شرکت بورسی سر خود سود سهامداران را دستی از بانک واریز میکنند و سهامدار برای سود هر سهام یکبار باید برود تو صف بانک.هیچ مسئولی هم یقه سپرده گذاری مرکزی را نمیگیرد که پول ثبت نام سجام را از مردم گرفتید برای چی بود؟ تازه سود برخی سهام ها در بانک های خصوصی است و در بیشتر شهرستانها و روستاها بانک های خصوصی شعبه ندارند و همین باعث انباشته شدن سود سهام ها در حساب های بانک میشود و این خود فساد است. ج- بیشتر کارگزاری ها در مواقع حساس بخصوص در نقاط مهمی که شاخص بورس به اوج می رسد و سهامداران میخواهند سیو سود کنند