۴زیرمجموعه صنایع تجهیزات نفت بورسی می شوند

مطالبات شرکت از مپنا ۳ مشخصه دارد اول اطلاعاتی بود که باید تحویل می‌شد که زمان بر بوده که تحویل شده و در مرحله پرداخت از سوی مپناست.

حسن وفائی، مدیر عامل و عضو هیات مدیره شرکت صنایع تجهیزات نفت در گفت‌گو با صدای بورس:

مطالبات شرکت از مپنا ۳ مشخصه دارد اول اطلاعاتی بود که باید تحویل می‌شد که زمان بر بوده که تحویل شده و در مرحله پرداخت از سوی مپناست.

مورد بعد ارزش افزوده بود که بین مناطق آزاد و سرزمین اصلی اختلاف است که مکاتبات برای اثبات آن انجام شده.

بخش سوم مربوط به کارفاما و توانایی پرداخت آنهاست که خوشبختانه در ۶ ماهه گذشته تمام اطلاعات ارائه شده و مشکل مرتفع شده اما بخش وصول شده و آماده است که کارفما پرداخت کند، امید است که مشکلات در چند ماهه پیش رو مرتفع شود.

شرکت مجاز به خرید و فروش سهام در بورس نیست ولی به طریق شرکت های زیر مجموعه که دو عدد از آنها آماده ورود به بورس است امیدوارم شرکت پارس پنگان و وتکو تا پایان سال به بورس وارد شوند.

برای سال‌های آینده هم شرکت گسترش شیرسازی و توس پیوند نیز وارد بورس خواهند شد.

با توجه به ارزی بودن قراردادهای شرکت و مثبت و منفی شدن تسعیر بالانسی در حساب های شرکت ایجاد شده است.

در سال ۹۹ مجموع زیان ناشی از تسعیر ارز گروه نزدیک به ۷۱۶ میلیون ریال بوده که با توجه به انحرافات ارزی سال ۱۴۰۰ این روند ادامه دار هم باشد افت شدیدی پیش بینی نمی‌شود.

با توجه به سودآوری نرخ عملیات امسال پیش بینی می‌شود که زیان بالایی ناشی از نرخ تسعیر ارز نداشته باشیم.

تمام تلاش شرکت در مرتفع کردن نیاز پاپین متریال بوده و نیاز نفت، گاز و پتروشیمی را تامین کنیم و بخش زیادی از محصولات بومی سازی شده است.

با توجه به بالا بردن حجم و تنوع محصولات با اقبال کارفمایان مواجه شویم که منجر به بسته شدن قراراد های خوبی برای سال پیش و جاری شد.

برای سال آینده پیش بینی می‌شود که سود قابل توجهی خواهیم داد و بیشتر از امسال است و امید است قراداد ها بسته شود و به افق ۱۴۰۱ را خوش بین هستم.

افزایش سرمایه شرکت در این مرحله از ۴۴۰ میلیون ریال به ۱۲۰۰ میلیون ریال است که بالغ بر ۱۷۲ درصد است.

کد خبر 439888

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =