شاخص با رشدی اندک به کار خود پایان داد

شاخص کل بورس در پایان معاملات امروز ۱۹ مهرماه، با افزایش ۱۸۰۰ واحدی به کار خود پایان داد.

به گزارش صدای بورس، رشد هزار و ۸۸۳واحدی شاخص کل (۰.۱۳درصد) آن را در ارتفاع یک میلیون و ۴۵۷هزار واحدی قرار داد. شاخص‌ هم وزن نیز ۰.۲۲درصد افت کرد.
ارزش معاملات خرد بورس و فرابورس به چهار هزار و ۳۵۰میلیارد تومان رسید. نمادهای شپدیس، فملی و فخوز بیشترین تاثیر در رشد شاخص کل بورس را به عهده داشتند.


بیشتر بخوانید:


در بورس امروز حقوقی‌ها حدود ۳۲۰میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند. ارزش کل معاملات خرد چهار هزار و ۳۵۰میلیارد تومان بود، اشخاص حقوقی ۲۲درصد یعنی ۹۸۰میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان هفت درصد از کل معاملات شد.

بیشترین تزریق پول حقوقی به بورس و فرابورس در سه گروه «فلزات اساسی»، «فرآورده‌های نفتی» و «بانک‌ها و مؤسسات اعتباری» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های «محصولات شیمیایی» و «منسوجات» به نفع حقیقی‌ها تمام شد.

سه نماد شپنا، فارس و سمگا لقب بیشترین افزایش سهام حقوقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقیقی‌ها نیز بیشتر به زاگرس، شغدیر و برکت معطوف بود.

مالکیت حقوقی در ترکیب سهامداری شرکت پالایش نفت اصفهان معادل ۳۸میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران حقیقی پتروشیمی زاگرس با برتری ۲۳میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در ۴۱نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۱۰۵نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول ۱۵۰میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم ۴۱۰میلیارد تومان بود.

شاخص با رشدی اندک به کار خود پایان داد

کد خبر 439786

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =