دو بال اقتصاد متوازن می‌شوند اگر...

یک کارشناس بازار سرمایه اعلام کرد: هماهنگی آقای صالح آبادی،‌ رئیس بانک مرکزی با آقای سلطانی نژاد می‌تواند مفید واقع شود و اتفاقات خوبی را هم برای بازار سرمایه و هم برای بانک مرکزی رقم بزند.

صدای بورس- مریم منیری؛ مدتی است شایعه خداحافظی رئیس‌سازمان بورس به گوش می‌رسد و گفته می‌شود قرار است مدیرعامل فعلی بورس کالا جایگزین او شود،‌ اما با توجه به اینکه حضور دهقان دهنوی در بورس باعث ایجاد آرامش نسبی و ثبات در بازار شده است، به نظر می رسد این تصمیم چندان به صلاح نباشد؛ البته برخی از کارشناسان نیز بر این عقیده‌اند که با توجه به حضور صالح آبادی در بانک مرکزی، در صورت انتخاب سلطانی نژاد تعامل خوبی بین بازار سرمایه و بازار پول اتفاق خواهد افتاد.

فردین آقا بزرگی، کارشناس بازار سرمایه در همین رابطه به خبرنگار صدای بورس گفت: به اعتقاد من زمانی می توان از جابه جایی ها نتیجه لازم را گرفت که برای جلوگیری از ایجاد تنش در بازار سرمایه باشد و تغییرات اساسی در تفکرات فردی که سازمان بورس را تصدی می کند، رقم بزند.

وی افزود: تا زمانی که ساختار شورای عالی بورس و نحوه نگاه دولت به بازار سرمایه تغییر نکند، جابه جایی مهره ها تاثیر چندانی در هرم بازار سرمایه ندارد و فقط میزان تجربه افراد است که با یکدیگر تفاوت دارد.

او با اشاره به اینکه شنیده ها حاکی است در هفته جاری سلطانی نژاد به شورای عالی بورس معرفی می‌شود به تجارب وی در سپرده گذاری مرکزی و بورس کالا پرداخت و گفت: با توجه به سبقه کاری مفید و ارتباطات و هماهنگی ایشان که در سال‌های اخیر با مسئولان و مدیران ارشد بازار سرمایه داشتند، اگر این اتفاق رخ دهد و جابه جایی انجام شود می‌توان انتظار داشت بازار روزهای بهتری را تجربه کند.


بیشتر بخوانید:


آقابزرگی در ادامه افزود: هماهنگی آقای صالح آبادی،‌ رئیس بانک مرکزی با آقای سلطانی نژاد می تواند مفید واقع شود و اتفاقات خوبی را هم برای بازار سرمایه و هم برای بانک مرکزی رقم بزند؛ البته این سناریو زمانی امکان پذیر است که این روسای منتخب برنامه مدونی را برای استقلال سازمان خود داشته باشند.

این کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه ترکیب روسای سازمان بورس و بانک مرکزی ترکیب خوبی است،‌ ادامه داد: اقتصاد کشور ما وابسته به طرز تفکر و تجربیات شخصی یک نفر نبوده و یک جریان جمعی در حال حرکت است و افرادی که در این چرخه وارد می شوند از تمام لحاظ مانند قانون گذاری و اجرایی خود را هماهنگ می کنند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: آقای صالح آبادی نسبت به روسای پیشین بانک مرکزی بازار سرمایه را بیشتر و بهتر می شناسد که می تواند نقطه قوت خوبی برای برقراری تعادل نسبی بین سیاست های پولی و سیاست های مرتبط با بازار سرمایه باشد.

کد خبر 439682

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =