لحظه به لحظه با بازار ۱۲ مهر ۱۴۰۰

روز گذشته گروه خودرویی و پتروشیمی به دلیل دریافت سیگنال‌های مثبت نسبت به گروه‌های دیگر پیشتاز بودند و در تحرکات کلی بازار سهام موثر واقع شدند.

به گزارش صدای بورس، بازار سرمایه روز گذشته با رشد اندکی رو به رو شد و شاخص کل در محدوده یک میلیون و ۴۷۶ هزار واحد قرار گرفت.


۸:۴۵

🔹برترین‌های تقاضای #بورس

#فروس

#پارند

#دروز

🔹بیشترین عرضه بورس

#وسرضوی

#کدما

#بکاب

🔹برترین‌های تقاضای #فرابورس

#شکام

#کیمیا

#توسن

🔹بیشترین عرضه فرابورس

#کلر

#فرابورس

#شتوکا


۹:۱۰

بازار امروز با نوسان قیمت آغاز به کار کرده است.


۹:۱۲

خودرویی ها مثبت معامله می شوند.#خودرو, #خساپا, #خگستر, #خنصیر, #خپارس, #خزر, #ختور, #خزامیا, #خمهر, #خمحور و #خکمک مثبت و متعادل اند.#خفناور تک نماد منفی و پر عرضه ی گروه است.


۹:۲۸

فراورده های نفتی نوسان قیمت را تجربه می کنند.شپنا, شسپا, شاوان, شبهرن, شرانل و شپاس منفی و متعادل اند.شزنگ, ونفت, شراز, شبریز و شتران نیز با گرایشی مثبت متعادل اند.


۹:۳۹

بانکی ها امروز با گرایشی مثبت داد و ستد می شوند.#وتجارت, #وبملت, #وبصادر, #وپارس, #وپاسار, #ونوین, #وکار و #سمایه مثبت و متعادل اند.#وسینا نماد مورد توجه گروه است.#وخاور, #وپست و #وزمین با تعادل میان خریداران و فروشندگان افت قیمت را تجربه می کنند.


۹:۴۶

فلزات اساسی نیز معاملاتی متعادل را تجربه می کنند.#فولاد, #فملی, #فخوز, #فاسمین, #فروی, #فباهنر, #فسپا, #ارفع, #فسازان, #زنگان, #فولاژ و #وتوکا متعادل و مثبت گروه اند.#فزرین, #کویر, #وسدید, #فجر, #کاوه, #هرمز, #فمراد, #فسرب, #فنوال و #فپنتا با تعادل میان خریداران و فروشندگان منفی داد و ستد می شوند.


۹:۵۸

محصولات شیمیایی نیز نوسان قیمت را تجربه می کنند.#پترول, #شگویا, #شپدیس, #پارسان, #شاراک, #تاپیکو, #فارس, #شغدیر, #شصدف و #بوعلی مثبت و متعادل اند.#کیمیاتک, #نوری, #آریا, #شفن, #شپلی و #شسینا نیز منفی و متعادل اند.


اطلاعات بازار:

شاخص کل ۱,۴۸۳,۷۹۸     

۷۱۱۹.۰۷ واحد مثبت

ارزش بازار ۵۹,۶۳۹,۲۳۵ میلیارد ریال

ارزش معاملات ۲۰,۴۴۷ میلیارد ریال

حجم معاملات ۲.۲۲۱ میلیارد سهم

نمادهای تاثیر گذار در شاخص

فارس ۱۳۵۶ واحد مثبت

شبندر ۷۳۵ واحد مثبت

شستا ۵۳۰ واحد مثبت

شپنا ۵۱۰ واحد مثبت

خودرو ۴۲۷ واحد مثبت

وبملت ۳۵۰ واحد مثبت

شپدیس ۳۲۲ واحد مثبت

بیشترین حجم معاملات :

دی ۳۷۹ میلیون سهم

خودرو ۱۹۹ میلیون سهم

خساپا ۱۷۱ میلیون سهم

خبهمن ۹۳ میلیون سهم

ملت ۸۵ میلیون سهم


۱۰:۲۶

حمل ونقلی ها امروز با گرایشی مثبت داد و ستد می شوند.#حکشتی, #حتوکا, #حآسا, #حسیر, #حفارس, #حریل, #توریل, #حسینا و #حپارسا مثبت و متعادل اند.#حپترو, #حبندر و #حگردش منفی و متعادل اند.#حشکوه پر عرضه ی گروه است.


۱۰:۳۵

رایانه ای ها امروز نوسانی معامله می شوند.#آپ, #رانفور, #مرقام, #پرداخت, #افرا, #سیستم, #رافزا و #سپیدار مثبت و متعادل اند.#مداران, #سپ, #رتاپ, #فن_آوا, #مفاخر و #تاپکیش با افت قیمت متعادل داد و ستد می شوند.#توسن نماد مورد توجه گروه است.


۱۰:۵۸

خدمات فنی و مهندسی امروز متعادل اند.#تابا و #رنیک با گرایشی مثبت و #رتکو, #تپولا با گرایشی منفی متعادل اند.


۱۱:۰۰ 

اخابر با گرایشی مثبت و #همراه با گرایشی منفی متعادل داد و ستد می شوند.


۱۱:۱۳

گروه هتل داری نیز با نوسان منفی قیمت همراه است.#گکیش و #گپارس پر عرضه های گروه اند.#گشان با گرایشی منفی و #گدنا, #گکوثر مثبت و متعادل اند.


۱۱:۳۰

کاشی سرامیکی ها با افت قیمت همراه اند.#کلوند و #کحافظ مثبت و متعادل اند.#کپارس, #کساوه و #کصدف پر عرضه های داد و ستد می شوند.


۱۲:۰۲

تقاضا در قندی ها امروز نیز مشهود است.#قثابت, #قصفها, #قلرست, #قشیر, #قزوین, #قشهد و #قمرو نمادهای مورد توجه گروه اند.


۱۲:۰۶

برقی ها امروز با گرایشی مثبت معامله می شوند.#بجهرم, #دماوند, #آبادا, #بکهنوج و #ونیرو مثبت و متعادل اند.#بپیوند با افزایش تقاضا همراه است.#وهور و #بفجر نیز با تعادل میان خریداران و فروشندگان افت قیمت را تجربه می کنند.


۱۲:۳۰

رشد هشت هزار و ۳۶واحدی شاخص کل (۰.۵۴درصد) آن را در ارتفاع یک میلیون و ۴۸۴هزار واحدی قرار داد. شاخص‌ هم وزن نیز ۰.۷درصد رشد کرد.
ارزش معاملات خرد بورس و فرابورس به بیش از پنج هزار و ۶۳۵میلیارد تومان رسید.

نمادهای فارس، شپنا و شبندر بیشترین تاثیر در رشد شاخص کل بورس را به عهده داشتند.

در بورس امروز حقوقی‌ها حدود ۳۳۰میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند. ارزش کل معاملات خرد پنج هزار و ۶۴۰میلیارد تومان بود، اشخاص حقوقی ۲۱درصد یعنی هزار و ۱۸۰میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان ۶درصد از کل معاملات شد.

بیشترین تزریق پول حقوقی به بورس و فرابورس در سه گروه «فلزات اساسی»، «محصولات شیمیایی» و «رایانه و فعالیت‌های وابسته به آن» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های «مواد و محصولات دارویی» و «قند و شکر» به نفع حقیقی‌ها تمام شد.

سه نماد فن آوا، فسبزوار و شپنا لقب بیشترین افزایش سهام حقوقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقیقی‌ها نیز بیشتر به برکت، خراسان و قیستو معطوف بود.

مالکیت حقوقی در ترکیب سهامداری گروه فن آوا معادل ۵۳میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران حقیقی گروه دارویی برکت با برتری ۳۸میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در ۵۹نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۱۰۳نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول ۲۴۰میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم ۵۵۰میلیارد تومان بود.

                                                                                                                                                                                              

کد خبر 439475

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =