افزایش سرمایه ۵ برابری در شکام

نماینده صندوق تامین سرمایه لوتوس پارسیان اعلام کرد: آنچه شکام به عنوان سود آوری در کدال اعلام کرده بیشتر از برآوردی است که توسط ارزش گذار تعیین شده است.

به گزارش صدای بورس محمدرضا موسوی اصفهانی، مدیرعامل شرکت صنایع شیمیایی کیمیاگران امروز، صبح روز جاری در دومین نشست ویژه معرفی این شرکت به تاریخچه آن اشاره کرد و گفت: این شرکت در سال ۷۴ با هدف تولید مواد اولیه برای صنایع مختلف تاسیس شد و در سال ۷۶ به بهره‌برداری رسید.

وی با اشاره به اینکه شرکت صنایع شیمیایی کیمیاگران پس از دو دهه فعالیت، تصمیم به ورود به بازار سرمایه گرفت و بخشی از سهام آن با نماد معاملاتی «شکام» به‌زودی در فرابورس عرضه می‌شود، اظهار داشت: در دهه ۸۰ از تولید مواد اولیه شیمیایی، وارد عرصه تولید مواد اولیه دارو شدیم.

مدیرعامل شکام با بیان اینکه یک‌سوم فروش شرکت، صادراتی است، عنوان کرد: با وجود تحریم‌ها محصولات تولیدی را به بیش از ۲۰ کشور از جمله هندوستان صادر می‌کنیم و رقابت‌پذیری بالایی داریم. همچنین تراز صادرات نسبت به واردات مثبت است و طی سه سال اخیر، از لحاظ حجمی، تولیدات مجموعه دو برابر شده و به سمت تکمیل زنجیره ارزش حرکت می‌کنیم. سرمایه شرکت ۹۰ میلیارد تومان است و طی ۵ سال اخیر سرمایه آن ۵ برابر شده است.


بیشتر بخوانید:


سوددهی شکام را کمتر پیش بینی کردیم

در ادامه نماینده صندوق تامین سرمایه لوتوس پارسیان به عنوان نماینده این شرکت جهت ارزش گذاری گفت: رسالت نهادهای مالی ارزش گذاری تهیه گزارش برمبنای دانش و اطلاعات بوده و رویکرد محافظه کارانه است تا میزان سوددهی حقیقی شرکت به دست آید.

وی با اعلام اینکه شرکت کیمیا گران امروز از بازیگران اصلی این بازار است، افزود: طرح های توسعه ای شرکت ها در تعیین میزان سود آوری آنها اثر مستقیم دارد. البته خطا در تعیین میزان سوددهی امری شایع است که در همه جای دنیا ممکن است رخ بدهد.

او با اشاره به اینکه میانگین کل دارایی های شرکت ۲ هزار و ۵۶۰ میلیارد تومان برآورد شده، گفت: گزارش ارزش گذاری باید به گونه ای تنظیم شود تا هم سودآورباشد و هم اصل محافظه کارانه را در نظر بگیرد بنا براین با توجه به اینکه تولید محصولات مرسوم شرکت مانند استامینافن را ثابت حساب کرده ایم برآورد سود برای سال ۱۴۰۰ با آنچه صورتحساب سود و زیان شرکت برآورد کرده است اختلاف دارد و ما به عنوان ارزش گذار سود کمتری را پیش بینی کرده ایم.

نماینده صندوق تامین سرمایه لوتوس پارسیان افزود: بعد از انتشار صورتحساب سود و زیان و ترازنامه و تعیین ارزش گذاری، یک بازه زمانی ۵ ساله برای سودآوری ثابت در نظر گرفته شده چرا که در این مدت طرح های توسعه ای به نتیجه می رسند و بعد از این مدت نگاه سخت گیرانه مبتنی برسود آوری به شرکت خواهد شد که نرخ رشد سود آوری پس از این مدت ۱۰ درصد در نظر گرفته شده است.

در پایان حسین صالحی، نماینده شرکت بازار گردانی کیان گفت:‌ هدف شرکت های بازار گردان افزایش نقد آوری سهام شرکت‌هاست و با توجه به اینکه شرکت کیمیا گران امروز سهم بازار خوبی دارد و در دسته شرکت های دانش بنیان قرار می گیرد، باید راه ورود این شرکت ها به بازار سرمایه تسهیل شود.

کد خبر 438631

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =