فردا سهم این گروه ها را بخرید اما با احتیاط/ پیش بینی بازار فردا ۲۳ شهریور ۱۴۰۰

شرایط بازار در روزهای جاری تحت تاثیر اخبار، مذاکرات، سیاست‌های دولت جدید و ... قرار دارد و با رویه ای همه جانبه چه در منفی ها و چه در مثبت ها بر تابلوی معاملات خود را نشان می دهد.

صدای بورس_ مژده ابراهیمی؛ از منظر تکنیکالی، اگر شاخص کل محدوده فعلی را حفظ کند، می تواند با کسب انرژی به مقاومت روانی ۱.۶ میلیون واحدی فکر کند و در صورت از دست دادن سطح فعلی، سطح ۱.۳۲۰ میلیون واحدی حمایت مهم شاخص است.

مهرزاد جهانی، مدیر سرمایه گذاری شرکت سبدگردان الماس در گفت و گو با صدای بورس گفت: شاخص کل در پایان معاملات روز جاری با افت بیش از ۱۴هزار واحدی به ارتفاع ۱،۴۷۵،۲۷۳ واحد رسید که در این بین نمادهای فارس، میدکو، فملی بیشترین تاثیر منفی و از طرفی دیگر نمادهای اپال، کالا و شسپا نیز بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل داشتند.همچنین ارزش معاملات خرد در روز جاری بالغ بر ۷ هزار میلیارد تومان بوده است و شاهد خروج ۵۰۰ میلیارد تومان نقدینگی حقیقی از بازار در روز جاری بوده ایم.

وی افزود: شرایط بازار در روزهای جاری تحت تاثیر اخبار، مذاکرات، سیاست های دولت جدید و ... قرار دارد و با رویه ای همه جانبه چه در منفی ها و چه در مثبت ها بر تابلوی معاملات خود را نشان می دهد.


بیشتر بخوانید:

ریزش شاخص همچنان اصلاح است/ عرضه اولیه ترکیبی انتخاب درست این روزهاست


افت نرخ دلار با شروع مجدد مذاکرات

جهانی بیان کرد: در روزهای گذشته خبری مبنی بر توافقات صورت گرفته در خصوص بازرسی مجدد از تاسیسات هسته ای مخابره شد که تا حدودی شائبه شروع مجدد مذاکرات و افزایش احتمال توافق(توافقی نیم بند) را تداعی می کند که این امر موجب افت نرخ دلار تا محدوده های کمتر از ۲۷ هزار تومان نیز شده است.

مدیر سرمایه گذاری شرکت سبدگردان الماس گفت: از آنجایی که بازار سرمایه همواره واکنش شدیدتری نسبت به مسایل سیاسی در قیاس با بازار های موازی داشته، شاهد شدت عرضه ها و برتری قدرت فروشندگان در روزهای اخیر هستیم در حالی که بخش زیادی از بازار از رشد شاخص در دو ماه گذشته منتفع نشده‌اند و در شرایط کنونی صرفا در افت دسته جمعی بازار همراه هستند که این امر ناشی از ریسک سیستماتیک بازار در سایه اخبار و مذاکرات برجامی و تصور افت ارز است.

انتظار شروع متعادل بازار فردا

به گفته وی کلیت بازار در روز جاری بهتر از روز کاری گذشته بوده است و در روز آتی نیز به نظر می رسد شرایط کمی بهتر باشد، اما برای خرید باید جوانب احتیاط را به طور جدی رعایت کرد تا بازار در تابلوی معاملات به تعادل برسد.

وی ادامه داد: همچنین در اکثر صنایع شرایط تابلو در انتهای بازار کمی بهتر از اواسط بازار بوده بنابراین شروع بازار فردا را می توان متعادل تصور کرد؛ در این بین گروه فلزات اساسی با افزایش تقاضا در انتهای بازار همراه بوده اند که احتمالا از گروه های مورد توجه در بازار فردا باشند.

جهانی گفت: خودرویی ها با وجود اخباری مبنی بر موافقت عرضه خودرو در بورس کالا، اما روز منفی ای را تجربه کردند که البته در انتهای بازار به مدار مثبت بازگشتند و انتظار معاملات بهتری را از این گروه در معاملات فردا داریم.

این فعال بازار سرمایه تصریح کرد: از منظر تکنیکالی، اگر شاخص کل محدوده فعلی را حفظ کند، می تواند با کسب انرژی به مقاومت روانی ۱.۶ میلیون واحدی فکر کند و در صورت از دست دادن سطح فعلی، سطح ۱.۳۲۰ میلیون واحدی حمایت مهم شاخص است.

کد خبر 438548

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =