معدوم سازی سرم های وارداتی تاریخ گذشته؛ به زودی

سازمان اموال تملیکی اعلام کرد: انهدام سرم‌های وارداتی سال ۹۵ در دستور کار قرار دارد.

به گزارش صدای بورس، پیرو درج خبری، طی روز دوشنبه مورخ ۱ /۶ /۱۴۰۰ در خصوص مطالب مرتبط با سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی، موارد ذیل در پاسخ به اخبار منتشر شده درباره سرم‌های دپو شده در گمرک ارائه می‌ شود.

در خصوص مصاحبه اخیر مهرداد جمال ارونقی، معاون فنی گمرک با عنوان رسوب ۳ هزار و ۶۴۳ دستگاه کامیون در گمرکات کشور که در خلال آن به موضوع سرم‌های دپو شده در گمرک و عدم رسیدگی این سازمان اشاره شده بود به آگاهی می‌رساند:

سرم‌های وارداتی سال ۱۳۹۵، مورخ هفتم و هشتم شهریور ماه سال ۱۳۹۶ طی سه فقره نامه به شماره کوتاژهای ۲۵۰۲۵۴۲، ۲۵۰۲۵۴۰ و ۲۵۲۵۳۹ به مقدار ۵۰۰ تن انواع سرم دارویی به سازمان واصل و سازمان براساس قانون در مورخ ۰۵ /۱۰/ ۱۳۹۶ حکم حاکم شرع برای اذن ورود به پرونده را دریافت کرد.


بیشتر بخوانید:


در زمان پیگیری برای اخذ مجوزهای بهداشتی به‌ منظور تعیین تکلیف قانونی، براساس ماده ۳۳ قانون امور گمرکی، مقام مجاز گمرک بر اساس درخواست مورخ ۰۴ /۰۹ /۱۳۹۶ نسبت به اعاده پرونده متروکه برای سیر مراحل قانونی ترخیص توسط صاحب کالا اقدام کرد.

در مورخ ۲۳/ ۱۲/ ۱۳۹۶ پرونده‌های مذکور جهت طی مراحل قانونی ترخیص به گمرک اعاده می‌ شود؛ با قید فوریت و این موضوع که چنانچه ظرف ۳۰ روز اداری ترخیص صورت نگیرد مجدداً برای تعیین تکلیف به سازمان اعلام شود.

شایان‌ذکر است سه پرونده مذکور پس‌از دو سال و انقضای تاریخ مصرف در مورخ ۱۱ /۰۳ /۱۳۹۸ مجدداً به‌ عنوان کالای متروکه به سازمان اعلام می‌ شود که عملاً اقدامی به‌ جز امحاء برای آن متصور نبوده‌ است؛ لذا براساس قانون محیط‌ زیست، صاحب کالا باید هزینه‌های انهدام کالای مضر وارداتی را پرداخت کند که این مهم توسط سازمان اموال تملیکی برای صیانت از صرف هزینه از بیت‌المال در دستور کار قرار گرفته است و تاکنون صاحب کالا همکاری لازم در این خصوص را مبذول نداشته است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، در هر صورت انهدام فوری این اموال در دستور کار سازمان اموال تملیکی قرار دارد.

کد خبر 437466

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =