۲۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۱
قیمت جهانی طلا (‌۱۴۰۰/۵/۲۶ )

امروز قیمت هر اونس طلا با افزایش به هزار و ۷۹۱ دلار و ۲۰ سنت رسید.

به گزارش صدای بورس، در حالی که تقویت دلار سبب شده تا جذابیت بازار طلا برای سرمایه گذاری تحت تاثیر قرار بگیرد، قیمت فلز زرد اوایل امروز شاهد کاهش بود، اما نگرانی ها از تبعات اقتصادی شیوع سویه دلتا سبب شد تا قیمت مجددا افزایشی شود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲۱ درصد افزایش به هزار و ۷۹۱ دلار و ۲۰ سنت رسید. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز هم با ۰.۰۲ درصد رشد به هزار و ۷۹۰ دلار و ۲۰ سنت رسید.

دلار آمریکا که همچون بازار طلا محل امن جهت سرمایه گذاری به شمار می رود، امروز شاهد افزایش ارزش ۰.۱ درصدی بود.


بیشتر بخوانید:


استفن اینز تحلیلگر موسسه مدیریت دارایی اس پی آی در این باره گفت، به نظر می رسد که تقاضا برای خرید دلار اندکی افزایش داشته، اما این افزایش به اندازه ای بالا نبوده که بتواند بازار طلا را تضعیف کند، زیرا این احتمال وجود دارد که فدرال رزرو نتواند برنامه ریزی قبلی خود مبنی بر انقباضی کردن سیاست پولی خود در آینده نزدیک را عملی سازد.

وی افزود: «اما افزایش قیمت طلا احتمالا محدود خواهد بود.»

به گزارش تسنیم، آمارهای اخیر نشان می دهد که اعتماد مصرف کننده در آمریکا شاهد کاهش قابل توجهی بوده و شاخص مدیران خرید فدرال رزرو نیز بیش از حد انتظار افت داشته است. این آمارها سبب شده تا نگرانی ها از انقباضی شدن قریب الوقوع سیاست پولی آمریکا تا حدودی کاهش یابد.

کد خبر 437164

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =