دلاری ها همچنان پر پتانسیل / پیش‌بینی بازار فردا ۲۴ مرداد ۱۴۰۰

یک کارشناس بازار سرمایه ضمن اشاره به افت قیمت سهم های دلاری در روند معاملات روز جاری گفت: برای یکی دو ماه آینده به نظر می رسد که همچنان سهم های دلاری از پتانسیل مناسبی برای سرمایه گذاری برخوردار هستند.

صدای بورس- زهره فدوی؛ بازار سرمایه امروز نزولی بود و شاهد فشار فروش در بسیاری از سهم ها و نمادهای تاثیر گذار بر شاخص در ابتدای معاملات بودیم. اکثر سهم های دلاری مانند فولادی ها و پتروشیمی ها امروز ریزشی بودند اما در نیمه دوم بازار روند تغییر کرد و اکثر صف های فروش جمع شد و بازار حجم بالا به نسبت مناسبی رشد کرد.

بهادر شمس، مدیرعامل کارگزاری آرمان تدبیر نقش جهان با اشاره به اینکه در جریان معاملات امروز هر چه به پایان معاملات نزدیک شدیم از منفی بودن شاخص کاسته شد، گفت: به نظر می رسد در روزهای آینده بازار همچنان به روند صعودی ادامه دهد. هر چند امروز به دلایل متعدد بازار بیش از ۴ هزار واحد کاهش پیدا کرد اما باید به این نکته هم توجه داشت که بیش از دو ماه است که بازار از روند صعنودی برخودار بوده و برخی از سهم ها مقدار رشد قابل ملاحظه ای را تجربه کرده اند.

مدیرعامل کارگزاری آرمان تدبیر نقش جهان افزود: طبیعی است که در برخی از روزها شاهد افت قیمت باشیم ولی با چشم اندازی که از ادامه روند مذاکرات برجام در کوتاه مدت وجود دارد در کنار نرخ دلار، به نظر می رسد که همچنان سهم های دلاری با اقبال رو به رو باشند.

شمس در پایان ضمن تاکید بر رشد مناسب حجم معاملات در گروه بانکی و خودرویی ادامه داد: روندی که بر بازار سرمایه همچنان قالب به نظر می رسد، رشد سهم های دلاری برای یکی دو ماه آینده است و بازار جای نگرانی ندارد.

کد خبر 437060

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =