رشد هزار واحدی شاخص در اولین روز هفته

نمای پایانی بورس امروز با رشد یک هزار و ۷۱۸واحدی همراه شد.

به گزارش صدای بورس، رشد هزار و ۷۱۸ واحدی شاخص کل (۰.۱۲درصد) آن را در ارتفاع یک میلیون و ۴۰۷ هزار واحدی قرار داد. شاخص‌ هم وزن ۰.۲۵درصد رشد کرد.

ارزش معاملات خرد بورس و فرابورس به حدود ۶هزار و ۸۸۰میلیارد تومان رسید. حقوقی‌ها امروز حدود ۲۳۵میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند. ارزش کل معاملات خرد ۶هزار و ۸۸۰میلیارد تومان بود، اشخاص حقوقی ۲۱درصد یعنی هزار و ۴۶۰میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان سه درصد از کل معاملات شد.


بیشتر بخوانید: رمزارزها جان گرفتند


بیشترین تزریق پول حقوقی به بورس و فرابورس در سه گروه «فلزات اساسی»، «فرآورده‌های نفتی» و «محصولات شیمیایی» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های «بانک‌ها و موسسات اعتباری» و «اطلاعات و ارتباطات» به نفع حقیقی‌ها تمام شد.

سه نماد #شپنا، #تاپیکو و #میدکو لقب بیشترین افزایش سهام حقوقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقیقی‌ها نیز بیشتر به #فارس، #وبملت و #های‌وب معطوف بود.

مالکیت حقوقی در ترکیب سهامداری پالایش نفت اصفهان حدود ۵۰میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران حقیقی صنایع پتروشیمی خلیج فارس با برتری حدود ۴۵میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در ۷۳نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۱۱۶نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول ۴۲۰میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم ۶۳۰میلیارد تومان بود.

رشد هزار واحدی شاخص در اولین روز هفته

کد خبر 436691

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =