۲۷ تیر ۱۴۰۰ - ۲۰:۱۲
 مرز مقاومت بیت‌کوین کجاست؟

۳۰ هزار دلار را باید به عنوان مرز مقاومت برای ریزش عنوان کرد که فعالان رمزارزها را به تامل واداشته است.

به‌گزارش صدای‌ بورس؛ بیشترین قیمت بیت‌کوین در ۲۴ ساعت گذشته ۳۲ هزار و ۳۹۹ دلار و کمترین قیمت آن ۳۱ هزار و ۳۱۱ دلار بوده است. در حوالی ساعت ۱۳ و ۵۰ دقیقه عصر به وقت ایران قیمت این ارز دیجیتال در نزدیکی ۳۱ هزار و ۷۰۲ دلار ثبت شده بود. سرمایه بازار آن ۵۹۵ میلیارد دلار بود. تغییرات قیمتی بیت‌کوین در ۲۴ ساعت گذشته و ۷ روز اخیر منفی بود و بیشترین و کمترین قیمت آن در ۲۴ ساعت گذشته ۳.۵ درصد اختلاف داشتند.

قیمت اتریوم در ساعت ۱۳ و ۵۰ دقیقه عصر به وقت ایران حدود ۱۹۶۵ دلار بود. بازدهی ۲۴ ساعته این ارز دیجیتال مثبت، اما بازدهی ۷ روزه آن منفی بود. سرمایه بازار اتریوم در حوالی ۲۲۹ میلیارد دلار قرار داشت و بیشترین و کمترین قیمت آن در ۲۴ ساعت گذشته حدود ۷ درصد اختلاف داشتند.


بیشتر بخوانید:بیت‌کوین نای تکان خوردن ندارد


مقاومت بیت‌کوین بالای مرز ۳۰ هزار دلار

فشار فروش بیت کوین در هفته گذشته افزایش یافته بود. معامله‌گران بزرگ این ارز دیجیتال حجم زیادی بیت کوین را به صرافی‌ها منتقل کرده بودند. در عرض یک ساعت حدود ۱۴۱ میلیون دلار بیت کوین به صرافی باینانس منتقل شده بود که از ۳۰ اردیبهشت ماه سابقه نداشت. عده‌ای احتمال می‌دادند بیت کوین به واسطه این فشار فروش به زیر ۳۰ هزار دلار سقوط کند، اما این ارز دیجیتال مقاومت کرد و بالای مرز ۳۰ هزار دلار باقی ماند.

پیش‌بینی روزهای خوب برای طلا!

طلای جهانی معاملات هفته گذشته را با قیمت ۱۸۱۲ دلار به پایان رساند. قیمت طلا در روز پنج‌شنبه بالای مرز ۱۸۲۰ دلار نوسان می‌کرد اما در روز جمعه این مرز را از دست داد. فردا هفته کاری طلا آغاز می‌شود و با توجه به آمارهای تورمی بالایی که در هفته گذشته منتشر شد بازگشت طلا به بالای مرز ۱۸۲۰ دلار محتمل است.

گمانه‌زنی‌های منفی در مورد نرخ سریع بازسازی اقتصادی آمریکا طی ماه‌های اخیر نیز افزایش یافته است. تحلیل‌گران معتقدند سیاست‌های تورمی و افزایش حجم پول به روند بازسازی اقتصادی کمک کرده است و با عادی‌سازی سیاست‌های پولی احتمال دارد اقتصاد این کشور وارد رکود شود. در صورتی که این اظهارنظرها درست باشد، طلا روزهای خوبی پیش رو دارد.

منبع:اقتصادنیوز

کد خبر 435905

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =