۲۲ تیر ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۰
قیمت جهانی طلا (۱۴۰۰/۰۴/۲۲)

امروز قیمت هر اونس طلا افزایش یافت و به ۱۸۰۸ دلار و ۷۰ سنت رسید.

به گزارش صدای بورس، بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲ درصد افزایش به ۱۸۰۸ دلار و ۷۰ سنت رسید. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز هم با ۰.۲ درصد رشد به ۱۸۰۹ دلار و ۸۰ سنت رسید. شاخص ارزش دلار در برابر سبد ارزهای رقیب امروز شاهد ۰.۱ درصد کاهش بود.

در حالی که در آستانه انتشار آمار تورم آمریکا دلار تضعیف شده و سبب افزایش اشتها برای خرید طلا گشته است، قیمت فلز زرد روز سه شنبه شاهد اندکی افزایش بود.

سرمایه گذاران منتظر انتشار گزارش شاخص قیمت مصرف کننده در آمریکا در اواخر امروز هستند که می تواند زمان انقباضی شدن سیاست پولی فدرال رزرو را روشن تر سازد. انتظار می رود پس از آن توجهات معطوف سخنان جرومی پاول رئیس فدرال رزرو در کنگره در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه شود.


بیشتر بخوانید:


به گزارش صدای بورس، کایل رودا تحلیلگر بازار طلا در موسسه آی جی مارکت گفت: «من فکر می کنم فدرال رزرو در حال متمایل شدن به گرم کردن بازار از طریق عادی کردن سیاست پولی است و اگر این روند ادامه یابد قیمت طلا تاثیر منفی خواهد پذیرفت.»

ماه گذشته و پس از اتخاذ موضعی در حمایت از سیاست انقباضی از سوی فدرال رزرو قیمت طلا به پایین ترین رقم از نوامبر ۲۰۱۶ سقوط کرد.

اما از زمانی که پاول گفته بانک مرکزی آمریکا تنها به دلیل ترس از افزایش تورم برای افزایش نرخ بهره عجله نخواهد کرد و ترمیم گسترده و همه جانبه بازار کار را مد نظر قرار خواهد داد، قیمت ها تثبیت شده است.

کاهش سوددهی اوراق قرضه ده ساله خزانه داری آمریکا در هفته گذشته به پایین ترین رقم در طی حدود ۵ ماه اخیر نیز به تقویت قیمت طلا کمک کرده است.

منبع: تسنیم

کد خبر 435632

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =