مبنای حقوق کارگران چیست؛ ۳۰ روزه یا ۳۱روزه!؟

رئیس کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی شهر تهران گفت:مطابق قانون تامین اجتماعی کمک هزینه عائله مندی, مسکن, بن و حقوق به صورت ماهانه قید و پرداخت می شود و در همه ماه ها باید ۳۰ روزه محاسبه شود.

به گزارش صدای بورس، نحوه حقوق و کارکرد کارگران در ماه های ۳۰و ۳۱ روزه موضوعی است که معمولاً کارگران آگاهی کامل در این زمینه ندارند.

گاهی این سوال برای کارگران پیش می آید که تکیلف کارگران برای حق بیمه چیست؟ مطابق آنچه در قانون آمده است اکثر مواقع حق بیمه و حقوق ۳۰روزه محاسبه می شود که جای گلایه برای کارگران باز کرده است که چرا حق بیمه و حقوق ماه های ۳۱ روزه, ۳۰روز حساب می شود.


بیشتر بخوانید:


دهقان کیا، رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی شهر تهران در این باره می‌گوید: در قانون کار تامین اجتماعی کمک هزینه‌های عائله‌مندی، مسکن، بن و حقوق به صورت ماهانه قید و پرداخت می‌شود، بنابراین در همه ماه‌های سال اعم از (۳۰،۲۹ و ۳۱) روز در نظر گرفته شده و همان ۳۰ روز محاسبه می‌شود.

البته کارگران نیز به این امر معترض‌ هستند که چرا ۳۱ روز را ۳۰ روز محاسبه می‌کنند و خواستار بررسی این موضوع هستند و این مسئله صراحت قانونی در قانون کار ندارد و تامین اجتماعی همان ۳۰ روز را محاسبه می‌کند. در کارخانه‌ها ۳۱ روز را محاسبه می‌کنند، به دلیل اینکه حقوق و کار آنها روزانه محاسبه می‌شود.

منبع: تسنیم

کد خبر 434904

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =