تحقق وعده های انتخابی و حال خوش بازار

بعد از انتخابات رییس جمهور منتخب با توجه به سیاست‌های خود در زمینه های مختلف در بازار سهام سیگنال مشخصی ارائه می‌کند.

حسن حسین‌نیا، کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با صدای بورس:
تاثیر انتخابات بر بازار سرمایه را می‌توان از این جهت بررسی کرد که اعلام اسامی بر روند قیمت و ارزش معاملات تاثیر گذار بوده است.
همچنین بعد روانی و سیاست‌هایی که کاندیداها برای حمایت از بازار سرمایه اعلام کردند و به دنبال معرفی خود به عنوان کاراترین فرد در این زمینه هستند، بی تاثیر نیست.
اولین باری است که در انتخابات ریاست جمهوری کاندیداها به طور مستقیم در شعارهای خود به بازار سهام می‌پردازند و قطعا با نزدیک شدن به انتخابات این بحث داغ تر هم می‌شود.
سیاست‌های که اعلام می‌کنند در حمایت از بورس و سهامداران، کنترل قیمت و مخالفت با قیمت‌ گذاری دستوری است که اگر در عمل انجام شود می‌تواند برای کلیت بازار سرمایه مشوق خوبی باشد.
قیمت گذاری دستوری باعث کاهش سود برای شرکت ها شده بود و سود واقعی را نصیب دلال‌ها می کرد، در سال جدید زنجیره فولاد از قیمت گذاری دستوری خارج و سیمان هم وارد بورس کالا شد.
صورت‌های مالی و داده که در اختیار سهامداران قرار می‌گیرد می‌تواند برای تحلیل شفاف‌تر باشد، تاثیر این موارد قبل از انتخابات بی‌شک اثبات شده است.
بعد از انتخابات رییس جمهور منتخب با توجه به سیاست‌های خود در زمینه های مختلف در بازار سهام سیگنال مشخصی ارائه می‌کند.
موضوع FATF تاثیر خاصی در سودآوری به ویژه صنعت بانکداری همچنین نقل و انتقالات مالی و پولی دارد؛ با مشخص شدن موارد این چنینی روزهای خوبی برای بازار سرمایه پیش می‌آید.
نکات مطرح در کنار مواجهه رییس جمهور آینده با شرایط خاص اقتصادی مثل کسری بودجه و نحوه تامین مالی بودجه در انتهای سال و همچنین خروج صنعت خودروسازی از قیمت گذاری دستوری که در این موضوع وزارت صمت هم به نوبه خود تاثیرگذار است، از موارد مهم است.

کد خبر 434242

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =