۱۶ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۲
قیمت جهانی طلا در ۱۴۰۰/‌۳/۱۶

در معاملات هفته گذشته، قیمت جهانی طلا ۰.۷ درصد کاهش یافت و به هزارو ۸۹۱ دلار و ۵۹ سنت در پایان معاملات رسید.

به گزارش صدای بورس، قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات روز جمعه با ۱.۱۱ درصد افزایش به هزارو ۸۹۱ دلار و ۵۹ سنت رسید. در اوایل جمعه قیمت طلا به پایین ترین رقم از ۱۹ می یعنی هزارو ۸۵۵ دلار و ۵۹ سنت رسیده بود. در پایان معاملات هفتگی قیمت طلا حدود ۰.۷ درصد کاهش را تجربه کرد. قیمت فلز زرد در پایان معاملات آتی روز جمعه برای تحویل در ماه اوت هم با یک درصد رزشد به ۱۸۹۲ دلار رسید.

پس از آنکه آمارهای بازار کار آمریکا رشد مورد انتظار را محقق نکرد قیمت طلا روز جمعه شاهد افزایش بود و از پایین ترین رقم ۲ هفته احیر فاصله گرفت، اما همچنان در مسیر ثبت بیشترین افت هفتگی از ماه مارس باقی ماند.


بیشتر بخوانید:

رشد بالای ده درصدی بازار با کاهش نرخ سود بین بانکی/ اصلاحات قیمتی هوشمندانه در بورس


جیم ویکوف، تحلیلگر موسسه کیتکو متالز در این باره گفت: «با توجه به آمارهای ضعیف بازار کار آمریکا ما شاهد رشد نسبی قیمت طلا هستیم... فعالان بازار انتظار آمارهای بهتری از بازار کار آمریکا داشتند و زمانی که این اتفاق رخ نداد، قیمت طلا ترمیم شد.»

شاخص ارزش دلار در برابر سبد ارزهای جهانی اندکی از بالاترین رقم ۳ هفته گذشته فاصله گرفت و سبب ارزان تر شدن طلا برای خریدارانی شد که از ارزهای غیردلاری استفاده می کنند. همچنین شاخص سوددهی اوراق قرضه ده ساله دولت آمریکا شاهد اندکی کاهش بود.

کد خبر 433895

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =