لحظه به لحظه با بازار ۱۲ خرداد ۱۴۰۰

شاخص کل بورس امروز با ۰٫۹ درصد تغییر مثبت و ۱۰۲۹ واحد رشد در محدوده یک میلیون و ۱۴۱ هزار واحد قرار گرفت و عمده نمادهای تاثیر گذار بر شاخص روندی صعودی را دارند.

به گزارش صدای بورس شاخص کل بورس امروز با ۰٫۹ درصد تغییر مثبت و ۱۰۲۹ واحد رشد در محدوده یک میلیون و ۱۴۱ هزار واحد قرار گرفت. شاخص کل هم‌وزن هم با ۰٫۲ درصد رشد و ۱۵۲ واحد مثبت در محدوده ۳۸۱ هزار واحد قرار گرفت. امروز ارزش معاملات در نیم ساعت ابتدایی بازار به ۶۱۷ میلیارد تومان رسید.

نمادهای «فارس»، «برکت» و «کویر» با تاثیر مثبت و نمادهای «حکشتی»، «شبندر» و «فملی» با تاثیر منفی در شاخص کل بودند. امروز بر عکس دیروز رنج مثبتی در نمادهای خودرویی شکل گرفته و این نمادها مثبت معامله می‌شوند. گروه پتروشیمی هم امروز مثبت و متعادل هستند. بیشترین تراکنش هم برای «غکورش»، «اپال» و «غزر» ثبت شده است.

برترین گروه‌های صنعتی در بازار ۱۲ خرداد ۱۴۰۰، فلزات اساسی، خودرو و فرآورده‌های نفتی هستند.

در پیش‌گشایش بورس امروز نماد «غکورش» با ۸۸ میلیون برگه سهم در صف برترین تقاضاهای بورسی قرار گرفته است و نماد «خزر» هم با ۱۸ میلیون برگه سهم دارای بیش‌ترین صف فروش در پیش‌گشایش بورس امروز بود.

ساعت ۹:۵۰

خالص سفارشات فروش سهام چهار هزار و ۲۰میلیارد تومان می‌رسد. «انبوه سازی، املاک و مستغلات» کم اقبال‌ترین صنعت امروز بود و گفتنی است حجم صف شرکت عمران و سازندگی قزوین (ثقزوی) به ۶.۳درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

ارزش ۱۰صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع ۶۲۰میلیارد تومان (۸۴درصد کل) و ۱۰صف فروش برتر ۸۹۰میلیارد تومان (۲۲درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در ۹نماد و حجم صف‌های فروش در ۱۲۳نماد بیش از ۱۰میلیارد تومان بوده است؛ گفتنی است حجم صف شرکت عمران و سازندگی قزوین (ثقزوی) به ۶.۳درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

«انبوه سازی، املاک و مستغلات» کم اقبال‌ترین صنعت امروز با خالص سفارش فروش ۴۳۰میلیارد تومان است و پس از آن گروه «ماشین آلات و تجهیزات» قرار دارد که برآیند سفارشات فروش آن ۲۲۵میلیارد تومان می‌شود. همچنین در طرف دیگر معاملات تقاضای چشمگیری وجود نداشت.

این جدول حدود ۲۵درصد از چهار هزار و ۷۶۰میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند را تشکیل می‌دهد. در مجموع ۶۳۵میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن ۷۵۰درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به پنج هزار و ۳۹۵میلیارد تومان خواهد رسید.

ساعت ۱۲:۳۰

امروز ۱۲ خرداد ۱۴۰۰، بورس تهران با رشدی ۰.۷۲ درصدی معادل ۸ هزار و ۱۹۰ واحد به یک میلیون و ۱۴۸ هزار و ۶۶۵ واحد رسید. شاخص‌های دیگر نیز همگی مثبت بودند. همچنین امروز ۵۷۸ هزار و ۹۶۱ معامله انجام شد. ارزش این تعداد معامله ۴۸ هزار و ۳۴۶ میلیارد ریال بود.

تاثیرگذارترین نمادهای امروز بازار سرمایه فولاد (۱۳۹۲ واحد مثبت)، شپنا (۷۷۹ واحد مثبت)، فارس (۷۱۷ واحد مثبت)، شتران (۵۲۵ واحد مثبت) و وغدیر (۴۶۸ واحد مثبت) بودند. پرتراکنش‌ترین‌های امروز بازار نیز غکورش، غزر، شپنا، اپال و خساپا بودند. این نمادها همگی مثبت بودند.

رشد ۱۵ واحدی فرابورس

شاخص فرابورس نیز امروز، ۱۵ واحد افزایش را نشان داد و به ۱۷ هزار و ۶۹۳ واحد رسید. تعداد ۲۱۵ هزار معامله به ارزش ۲۱ هزار و ۸۱۰ میلیارد ریال به انجام رسید.

۵ نماد تاثیرگذار امروز فرابورس نمادهای غویتا (منفی)، آریا (مثبت)، وهور (مثبت)، ذوب (مثبت) و تاپکیش (منفی) بودند. فگستر، چخزر، غگیلا، دماوند و کزغال نیز پرتراکنش‌های امروز بودند که از میان این ۵ نماد، تنها دماوند منفی بود.

کد خبر 433813

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =