۸ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۰

کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با صدای بورس:

دولت سیزدهم فرصت آزمون و خطا در بورس ندارد/ هیجان کاذب آفت بازار سرمایه

اگر شاخص برای سال ۱۴۰۱ به لحاظ تکنیکالی اصلاح مرکب بزند می‌توان به رشد بالای ۲ میلیون واحد امیدوار بود.
 دولت سیزدهم فرصت آزمون و خطا در بورس ندارد/ هیجان کاذب آفت بازار سرمایه

دولت آینده نباید بدون سنجش، برنامه‌ای را برای رونق بورس عملیاتی کند زیرا بازار سرمایه دیگر جای آزمون و خطا نیست و سهامداران دیگر طاقت اشتباه‌های دولت سیزدهم را در بازار سرمایه ندارند.

صدای بورساحمدرضا صباغی؛ اگر در بازار سرمایه شاهد مدیریت درست دارایی باشیم و مردم به سوی سرمایه‌گذاری در صندوق‌ها ترغیب شوند می‌توان به آینده بورس امیدوار بود.

مسعود علیزاده، کارشناس بازار سرمایه با اشاره به اینکه دولت سیزدهم باید در اتخاذ تصمیمات درست برای بازار سرمایه گام‌های موثری بردارد،گفت: برای اینکه بورس از شرایط کنونی خارج شود باید در قدم اول تصمیم‌های اجرایی دولت آینده سنجیده و سپس عملیاتی شود.

وی با بیان اینکه آفت بازار سرمایه ایجاد هیجان کاذب است،تصریح‌کرد: بورس یک بازار تخصصی است و نباید به آن هیجان کاذب وارد کرد البته نباید از ایجاد هیجان منطقی در بازار سرمایه برای سرمایه‌گذاری جدید و حفظ سرمایه‌های مردم غافل شد.

این کارشناس بازار سرمایه از دولت بعد خواست که تحولات بورس را زیر ذره‌بین ببرد تا از وقوع تخلفات مالی گسترده جلوگیری کند.

علیزاده افزود: اگر بخواهیم آینده بورس را پیش‌بینی کنیم باید به این نکته مهم اشاره کرد که در دولت بعد تحولات گسترده و مثبتی در بازار سرمایه رخ خواهد داد.

وی استفاده از ابزارهای مالی برای رونق بازار سرمایه در تمام کشورهای دنیا را به عنوان یک راهکار مهم برای خروج بورس از بحران عنوان کرد و گفت: در بورس‌های لندن و نیویورک شاهد استفاده از ابزارهای مالی گسترده برای حفظ ارزش سهام سهامداران هستیم اما در کشور ما چنین اتفاقی متاسفانه رخ نمی‌دهد.


بیشتر بخوانید:

۳۴ درخواست ۴ مدیر بورسی از رئیس جمهور منتخب / بخش اول

۲۵ درخواست ۴ مدیر بورسی از رئیس جمهور منتخب / بخش دوم


این کارشناس بازار سرمایه پیش‌بینی برای تعیین نرخ دلار و شاخص بورس تا پایان سال جاری را غیرممکن دانست و افزود: اگر بخواهیم به لحاظ تکنیکالی بررسی کنیم شاخص بورس در مرز یک میلیون واحد از حمایت برخوردار است اما از طرف دیگر اگر نرخ هر دلار را تا پایان امسال بین ۲۰  تا ۲۵ هزار تومان در نظر بگیرم شاخص بورس تا پایان سال ۱۴۰۰ به عدد یک میلیون و ۶۰۰ هزار واحد خواهد رسید.

علیزاده اضافه‌کرد: حمایت شاخص بورس روی عدد یک میلیون واحد و مقاومت آن روی عدد یک میلیون و ۶۰۰ هزار واحد است.

وی گفت: اگر شاخص برای سال ۱۴۰۱ به لحاظ تکنیکالی اصلاح مرکب بزند می‌توان به رشد آن تا بالای ۲ میلیون واحد امیدوار بود.

کد خبر 433519

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =