۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۸
قیمت جهانی نفت در ۱۴۰۰/‌۳/‌۵

امروز قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال با ۹ سنت معادل ۰.۱۳ درصد کاهش به ۶۸ دلار و ۵۶ سنت رسید.

به گزارش صدای بورس، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۹ سنت معادل ۰.۱۳ درصد کاهش به ۶۸ دلار و ۵۶ سنت رسید. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا برای تحویل در ماه ژوئن با ۱۹ سنت معادل ۰.۲۹ درصد کاهش به ۶۵ دلار و ۸۸ سنت رسید.

در حالی که سرمایه گذاران همچنان احتمال می دهند با احیای توافق برجام و از سرگیری عرضه نفت ایران، تاثیر افزایشی رشد تقاضا برای مصرف در آمریکا خنثی خواهد شد، قیمت نفت روز چهارشنبه شاهد کاهش بود.

در حالی که امیدها به رشد تقاضا به دلیل در پیش بودن فصل سفرهای تابستانی در نیمکره شمالی و لغو تدریجی محدودیت های کرونایی افزایش یافته است، قیمت هر دو شاخص نفتی روز سه شنبه افزایش داشت و به بالاترین رقم ها طی یک هفته گذشته رسید.


بیشتر بخوانید:

جذابیت،حلقه‌مفقوده سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه/ سبقت بی‌سابقه بازارهای اقتصادی از بورس


انستیتوی نفت آمریکا دیروز برآورد کرد که ذخایر نفت خام و فرآورده های نفتی این کشور طی هفته گذشته کاهش یافته باشد. بر اساس این برآورد، حجم ذخایر نفت خام آمریکا در هفته منتهی به ۲۱ ماه می با ۴۳۹ هزار بشکه کاهش مواجه شده است. همچنین کاهش ذخایر بنزین و میعانات آمریکا نیز به ترتیب ۲ و ۵.۱ میلیون بشکه تخمین زده شده است.

کازوهیکو سایتو، تحلیلگر ارشد موسسه فوجیتومی در این باره گفت: «آمارهای انستیتوی نفت آمریکا امیدوارکننده است، اما عمده توجه سرمایه گذاران معطوف گفت وگوهای ایران و قدرت های جهانی است زیرا تاثیر بازگشت احتمالی نفت ایران به بازار مهم تر خواهد بود.»

علی ربیعی سخنگوی دولت ایران دیروز نسبت به نتیجه بخش بودن مذاکرات با قدرت های جهانی در آینده نزدیک ابراز خوش بینی کرد. این در حالی است که مذاکره کننده ارشد ایران هشدار داده که هنوز مسائل جدی باقی مانده است.

منبع: تسنیم

کد خبر 433506

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =