مهمترین اخبار اقتصادی و بورسی امروز 4 خرداد 1400

معاون اقتصادی شرکت سرمایه‌گذاری پارسیان می‌گوید: سهامداران تمایل بیشتری برای سرمایه‌گذاری در سهام شرکت‌هایی دارند که معاملات آنها در بسترهای شفاف مانند بورس کالا انجام می‌شود.

یک روز سبز در میان انبوه روزهای قرمز برای بازار سهام رقم خورد. امروز شاخص کل بورس 9 هزار و 748 واحد افزایش یافت و به سطح یک میلیون و 105 هزار و 445 واحد رسید.

در معاملات امروز، نمادهای فارس، فملی، شپنا، شستا، شبندر و نوری به ترتیب بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص داشتند، اما وپاسار از رشد بیشتر شاخص جلوگیری کرد.

سهام عدالت برخلاف شاخص کل بورس با افت روبه‌رو شد. امروز ارزش سبد 532 هزار تومانی سهام عدالت معادل 9 میلیون و 793 هزار تومان بود.

صندوق واسطه‌گری مالی یکم بیش از 3.4 درصد رشد کرد. در معاملات امروز قیمت پایانی دارا یکم به 116,380 ریال افزایش یافت.

صندوق پالایشی یکم یک روز خوب دیگر را تجربه کرد. قیمت پالایش در پایان معاملات امروز به 67,360 ریال افزایش پیدا کرد.

امروز در بازار آزاد قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید 10 میلیون و 190 هزار تومان و قیمت هر گرم طلای ۱۸عیار یک میلیون و 36 هزار تومان بود.

مدیرعامل گروه خدمات بازار سرمایه کاریزما معتقد است، برای بازگشت بورس به روزهای پر رونق باید سهم‌های کوچک رشد کنند تا به واسطه آن شاهد رونق سهم‌های بزرگ باشیم.

معاون اقتصادی شرکت سرمایه‌گذاری پارسیان می‌گوید: سهامداران تمایل بیشتری برای سرمایه‌گذاری در سهام شرکت‌هایی دارند که معاملات آنها در بسترهای شفاف مانند بورس کالا انجام می‌شود.

به گفته رییس کمیته خودرو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، طرح عرضه خودرو در بورس کالا در کمیسیون صنایع مجلس تصویب شده و در صف بررسی در صحن مجلس است.

شرکت سیمان تهران پس از یک توقف چند ساله، بار دیگر موفق به تولید سیمان حفاری چاه نفت شد.

تقسیم سود ۴۵۰ تومانی برای هر سهم شرکت فولاد امیرکبیر کاشان در مجمع عمومی عادی این شرکت تصویب شد.

شرکت ملی صنایع مس ایران تا پایان اردیبهشت‌ماه موفق به تولید ۵۰ هزار تن کاتد مس و ۲۱۶ هزار و ۷۱۰ تن کنسانتره مس شد که به ترتیب رشد ۷ و ۵ درصدی نسبت به برنامه داشت.

شرکت ایران خودرو از دریافت مجوز افزایش قیمت فروش محصولات خود خبر داد.

با ورود گروه انتخاب (مالک شرکت اسنوا) به بورس، عرضه سهام بزرگترین هلدینگ لوازم خانگی ایران رقم خواهد خورد.

برای آگاهی از مشروح خبرها، به وبسایت صدای بورس مراجعه کنید.

کد خبر 433496

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =