تخلف ۳۰۰ میلیون تومانی فعالان

سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان اعلام‌کرد: پرونده تخلف ۲ هزار و ۶۱۱ فعال بازار انواع پودر و شوینده‌ در سال ۹۹ به ارزش ۳۰۰ میلیون تومان به تعزیرات حکومتی ارسال شده است.

به گزارش صدای بورس این نهاد اطلاعیه‌ای را منتشر کرد که در متن آن آمده است: از بازرسی بیش از ۱۷۹ هزار و ۴۴۶ واحد تولید، پخش، عمده فروش و خرده فروش پودر شوینده و سایر شوینده‌ها در سال گذشته، ۲ هزار و ۶۱۱ پرونده به ارزش ۱۴۷ میلیارد و ۳۷۵ میلیون تومان تشکیل شد.

در این اطلاعیه تاکید شده است: نتایج بازرسی و نظارت سازمان های صنعت، معدن و تجارت سراسر کشور بر عملکرد واحدهای تولیدی و توزیعی پودر شوینده در این مدت، یک‌هزار و ۴۱۴ پرونده تخلف به ارزش ۳۰۰ میلیون تومان کشف و به تعزیرات حکومتی ارجاع شد.

در این اطلاعیه آمده است: در زمینه بازرسی از واحدهای فعال در تولید و توزیع پودر شوینده در سال ۹۹، از مجموع بازرسی‌های انجام شده ۹۴۲ مورد مربوط به واحدهای تولیدی، ۱۲ هزار و ۴۵۷ مورد واحدهای پخش، ۳۹ هزار و ۲۸۸ مورد واحدهای عمده فروش و ۱۲۶ هزار و ۷۵۹ مورد  به واحدهای خرده فروش اختصاص داشته است و پرونده های تشکیل شده از این بازرسی ها برای رسیدگی و انجام مراحل قانونی به ادارات کل تعزیرات حکومتی استان‌ها و سایر مراجع ذی صلاح قانونی ارجاع داده شد.

برپایه این اطلاعیه، با توجه به طبقه بندی انواع کالا و خدمات اولویت‌دار، انواع پودرها و شوینده ها در گروه کالاهای اولویت دوم قرار داد و نظر به ضرورت رصد و پایش مستمر اقلام مشمول، مراتب به سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها ابلاغ تا به منظور پایش بازار و جلوگیری از هرگونه سوء استفاده احتمالی و برخورد با تخلفات تعزیری با بازرسی از واحدهای تولیدی، پخش، عمده فروش و خرده فروش انواع پودرها و شوینده ها در سطح استان، بر توزیع کالای یاد شده نظارت و با متخلفان برخورد قانونی شود.

در این اطلاعیه تاکید شده است: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه تخلف در زمینه گران‌فروشی، احتکار و اختفا، اعلام نکردن موجودی، عرضه خارج از شبکه مراتب را از طریق شماره تلفن ۱۲۴ به سامانه دریافت و رسیدگی به شکایات این سازمان درسراسر کشور منعکس کنند تا ضمن رسیدگی، اقدام قانونی متناسب انجام شود.

 پیش از این اعلام شده بود بازرسان سازمان حمایت و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ها در سال ۹۹ معادل چهار میلیون و ۳۲۸ هزار و ۱۲۸ مورد بازرسی از واحدهای صنفی و غیرصنفی انجام داده‌اند که در این میان، ۳۴۶ هزار و ۲۵۲ تخلف کشف و منجر به تشکیل بیش از ۲۸۰ هزار و ۳۲۴ پرونده شده است.

منبع: ایرنا

کد خبر 433420

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =