ثامید ۳ برابر بیشتر سود می‌دهد

از مزیت‌های شرکت توسعه و عمران امید می‌توان به نوع خرید زمین است که با تسهیلات خریداری می‌کند و هیچگونه بدهی به هیچ بانکی و سود تسهیلاتی ندارد.

مجید محمدی شکیب، مدیر عامل شرکت توسعه و عمران امید در گفت و گو با صدای بورس:

  • برنامه ثامید برای سال جاری چیست؟

در سال گذشته بیشتر تلاش بر این بود که ثامید را برای سال جاری آماده کنیم و توانستیم برنامه بودجه شرکت را که هزار و 50 میلیارد بود را محقق سازیم. همچنین تلاش می‌کنیم از این میزان هم فراتر رویم و سودآوری شرکت را نسبت به سال گذشته افزایش دهیم. پیش‌بینی می‌شود برای سال جاری سه برابر سال گذشته سود محقق کنیم.

  • آیا تورم موجود ثامید را با چالش مواجه نکرده است؟

ماهیت شرکت توسعه و عمران امید سرمایه‌گذاری از طریق آورده زمین و اخذ پروانه است؛ بنابراین با وجود این موارد، تورم موجود برای مصالح و دستمزد شامل حال ثامید نمی‌شود. این بخش توسط شرکا تامین می‌شود حتی تورم، موجب افزایش فروش و سودآوری بیشتر می‌شود، بنابراین اگر نرخ تورم از حد نرمال بالاتر رود نتیجه آن افزایش بهای فروش و به تبع سود بیشتر خواهد بود.

  • ثامید در چه شهرهایی سرمایه‌گذاری کرده و برنامه‌ای سرمایه‌گذاری جدید دارد؟

شرکت توسعه و عمران امید به عنوان هلدینگ ساختمانی از 24 سال گذشته تلاش کرده به جز تهران در استان‌های دیگر مانند خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، خوزستان، اصفهان، البرز و قزوین فعالیت خود را گسترش دهد. در حال حاضر در استان‌های نام برده بیش از دو پروژه در دست داریم. به دنبال گسترش فعالیت جغرافیایی خود در سایر استان‌ها مانند هرمزگان، کردستان، یزد و سایر مناطق که پتانسیل لازم را دارا باشند فعالیت خود را شروع خواهیم کرد.

  • وضعیت پروژه ها در ثامید به چه صورت است؟

در حال حاضر ثامید 60 پروژه اجرایی دارد که زیر بنای کل این پروژه‌ها بالغ بر 600 هزار متر مربع است. پروژه‌هایی که در سال 1400 به بهره‌برداری می‌رسد 18 پروژه با متراژ بالغ بر 100هزار متر مربع است.

  • مزیت ثامید نسبت به سایر هم گروه‌ها در چیست؟

از مزیت‌های شرکت توسعه و عمران امید می‌توان به نوع خرید زمین است که با تسهیلات خریداری می‌کند و هیچگونه بدهی به هیچ بانکی و سود تسهیلاتی ندارد.

کد خبر 433363

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =