رشد ۲۴۱ درصدی سود شرکت مس

معاون مالی و اقتصادی شرکت مس گفت: در سال گذشته میزان فروش محصولات مختلف شرکت از لحاظ ارزشی به بیش از ۴۱ هزار میلیارد تومان رسید که نسبت به سال ۱۳۹۸ رشد ۹۰ درصدی داشته است.

به گزارش صدای بورس، کیارش مهرانی، معاون مالی و اقتصادی شرکت مس با اعلام این خبر افزود: تناژ فروش شرکت مس در سال گذشته ۹۱۶ هزار و ۸۴۲ تن بود که نسبت به برنامه ۱۹ درصد بالاتر و نسبت به سال گذشته ۸ درصد بالاتر است.

مهرانی با بیان این‌که در سال ۱۳۹۹ تقریباً کل کنسانتره تولیدی شرکت به کاتد تبدیل شد گفت: مجموع فروش کاتد شرکت در سال گذشته به رقم چشمگیر ۲۷۲ هزار تن رسید که بالاترین میزان فروش کاتد ثبت‌شده شرکت مس در کل ادوار گذشته است و رکورد جدیدی در فعالیت‌های شرکت محسوب می‌شود.

معاون مالی و اقتصادی شرکت مس با بیان این‌که سود سال گذشته نسبت به سال ۱۳۹۸ بیش از ۲۴۱ درصد سود نشان می‌دهد، ادامه داد: سود سال ۹۹ در حدود ۶۸ درصد درآمد کل است درحالی‌که نسبت سود سال ۹۸ به‌کل درآمد ۵۴ درصد است.

وی با بیان اینکه این میزان تناژ فروش نشان‌دهنده رشد ۹، ۸ درصدی تناژ فروش کاتد در سال ۹۹ نسبت به سال ۹۸ است گفت: این موفقیت‌ها در حالی به‌دست‌آمده که در اوایل سال ۹۹ به دلیل شیوع کرونا قیمت مس با کاهش غیرمنتظره‌ای مواجه شد و فرآیند حمل‌ونقل با اختلالات زیادی مواجه شد.


بیشتر بخوانید:
بورس‌های مهم جهان روز خوبی را تجربه کردند


مهرانی با اشاره به این‌که خوشبختانه با انتشار خبرهای امیدوارکننده و دسترسی به واکسن کرونا و افزایش مصرف در چین بازار جان تازه‌ای گرفت اظهار داشت: از سه‌ماهه چهارم سال ۱۳۹۹ قیمت‌ها روند افزایشی پیدا کرد به‌طوری‌که متوسط قیمت مس در پایان سال گذشته در حدود ۱۴ درصد نسبت به سال قبل افزایش پیدا کرد و به رقم ۶۷۳۷ دلار بر تن رسید.

وی رتبه‌بندی اعتباری و اخذ رتبه A+، بازگشت بیش از ۹۵ درصد منابع ارزی، سرمایه‌گذاری ۱۲ درصدی در سهام جهان فولاد ۱۲ درصد و افزایش سرمایه شرکت از ۱۰ به ۲۰ هزار میلیارد تومان را از دیگر دستاوردهای شرکت دانست.

معاون مالی و اقتصادی شرکت مس به تنوع‌بخشی به مبادی صادراتی و توسعه بازارهای جدید صادراتی و مشتریان تولیدکننده نهایی خارجی در شرایط پیچیده تحریم اشاره کرد و از ایجاد یک شرکت سرمایه‌گذاری ۱۰۰ درصدی با سرمایه ۵۰۰ میلیارد تومان با هدف خلق ارزش افزوده بالاتر از بازار پول، استفاده از ابزارهای نوین مالی، مهندسی مالی و خدمات نوین مالی و تامین سرمایه برای پروژه‌های معدنی خبر داد.

وی با اشاره به متناسب‌سازی مستمری بازنشستگان و ایجاد فضای آرامش‌بخش به کارکنان، گفت: برای اولین بار صندوق به منطقه سبز سلامت مالی از منظر ریسک اکچوئری رسید.

نهایی‌شدن نظام جامع مالی شرکت و اجرای قطعی نرم‌افزار اختصاصی حسابداری شرکت مس و هوشمند کردن داشبورد مدیریت مالی از دیگر دستاوردهایی بود که معاون مالی و اقتصادی شرکت مس به آن‌ها اشاره کرد.

منبع: مس پرس

کد خبر 433281

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =