خدمات جدید تأمین سرمایه تمدن در حوزه ادغام و تملیک

ادغام و تملیک جزئی اساسی از فرآیند تجدید ساختار بنگاه های اقتصادی به حساب می آید که هدف آن رشد درآمدها و بهبود عملکرد و بازده دارایی های شرکت هاست.

ادغام و تملیک جزئی اساسی از فرآیند تجدید ساختار بنگاه های اقتصادی به حساب می آید که هدف آن رشد درآمدها و بهبود عملکرد و بازده دارایی های شرکت هاست. این استراتژی بسته به نوع عملیات شرکت هدف عموماً در سه قالب افقی، عمودی و نامرتبط صورت می پذیرد. در واقع این فرآیند به عنوان جنبه‌ای از مدیریت راهبردی، شرکت‌ها را قادر می‌سازد تا رشد کرده و ماهیت کسب و کار یا جایگاه رقابتی شان را تغییر دهند. از مزایای ادغام و تملیک می توان به کاهش هزینه های تولید و عملیات، کاهش هزینه های مالی، حذف ظرفیت اضافی، صرفه جویی مالیاتی، صرفه جویی در مقیاس، به دست آوردن تکنولوژی و مهارت، حذف مدیریت ناکارا در شرکت، افزایش سهم بازار، کاهش هزینه های نمایندگی و بهره‌وری عملیاتی، انحلال و نقدکردن شرکت های ورشکسته، تکمیل زنجیره تولید، مدیریت بهتر منابع مالی و بهبود وضعیت نقدینگی، تسریع رشد و توسعه، تجدید ساختار شرکت های ناکارآمد، کوچک سازی و خصوصی سازی و حذف تعاملات و ارتباطات مضاعف اشاره کرد.

علیرغم رشد سریع بازار سرمایه در سال های اخیر و پتانسیل بالای بازار بورس اوراق بهادار در جذب سرمایه های داخلی و توسعه ابزارهای مالی و بکارگیری روش های نوین تأمین مالی،   جای ادغام و تملیک در بازار سرمایه ایران خالی است، چراکه در بسیاری از شرکت ها و صنایع موجود، نیاز به ادغام و تملیک در آن ها کاملاً احساس می شود. بدین منظور شرکت تامین سرمایه تمدن به عنوان فعال ترین تامین سرمایه کشور در نظر دارد با هدف تنوع بخشی به سبد ارائه خدمات مشاوره مالی، خدمات جدیدی را در حوزه ادغام و تملیک به سبد محصولات خود اضافه کند. خدماتی همچون ارائه مشاوره و اجرای ساختارهای مختلف ادغام و تملیک، ساختاردهی و سازماندهی مجدد شرکت ها، کمک به افزایش سرمایه شرکت های سهامی خاص از محل ورود سرمایه گذار جدید، بازاریابی برای خرید و فروش سهام اشخاص در شرکت ها و تامین مالی پروژه های نیمه تمام از نمونه خدمات قابل ارائه در این حوزه است.

خدمات جدید تامین سرمایه تمدن شامل طیف بزرگی از مخاطبان می شود که از جمله آنان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. شرکت هایی که به دنبال جذب سرمایه گذار جدید برای اجرای برنامه های توسعه ای خود هستند.
  2. سهامدارانی که به دنبال یافتن فرصت مناسب برای فروش تمام یا بخشی از سهام خود در شرکت های سهامی خاص هستند.
  3. بانک ها، بیمه ها و شرکت های سرمایه گذاری که به دنبال فروش شرکت های موجود در سبد سرمایه گذاری خود هستند.

متقاضیان می توانند با ارتباط با شرکت تأمین سرمایه تمدن با شماره ۸۸۱۷۱۷۹۴ داخلی ۱۳۰۸ بخش مشاوره خدمات مالی نسبت به ارایه درخواست خود اقدام کنند.

کد خبر 433264

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =