۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۷
چکیده تحلیل بنیادی «آریا»

آریا ساسول با وجود نوسانات منفی بازار سرمایه سهم در بازه یک‌ماهه و شش ماهه بازدهی ۳ و ۱۰ درصدی برای سهامداران ثبت کرده است.

شرکت پلیمر آریا ساسول در سال ۱۳۸۱ به ثبت رسیده و با مشارکت ساسول آفریقای جنوبی در سال ۱۳۸۲ عملیات ساخت آغاز شده و از سال ۱۳۸۷ به بهره برداری رسیده است. محل شرکت در عسلویه واقع شده است و ۹۵ درصد سهام به طور مساوی در اختیار پتروشیمی پارس و ساتا. در حال حاضر سرمایه شرکت ۹۷۰ میلیارد تومان است.

مدیرعامل مجموعه در حال حاضر امیرحسین بحرینی است که سابقه مدیریت در شسپا را داراست. شرکت در سال گذشته در رتبه بندی ۱۰۰ شرکت برتر ایران در رتبه ۳۴ قرار گرفته و ششمین پتروشیمی بزرگ کشور محسوب می شود. سهم در ابتدای سال ۹۹ به بازار سرمایه آمده و در حال حاضر ارزش بازار ۸۲ میلیارد تومانی دارد. با وجود نوسانات منفی بازار سرمایه سهم در بازه یکماهه و شش ماهه بازدهی ۳ و ۱۰ درصدی برای سهامداران ثبت کرده است.

ظرفیت اسمی سالانه تولیدات شرکت یک میلیون تن اتیلن و مجموع انواع پلی اتیلن  در دو واحد هریک به ظرفیت ۳۰۰ هزارتن و جمعا ۶۰۰ هزارتن می باشد. شرکت عمده اتیلن تولیدی خود را در واحدهای پلی اتیلن مصرف نموده و مازاد اتیلن تولیدی را بفروش می رساند. محصولات پلی اتیلن شرکت عمدتا صادراتی و اتیلن مازاد به صورت بین مجتمعی به فروش می رسد.

منبع: هفته نامه اطلاعات بورس شماره ۴۰۰

کد خبر 433240

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =